X

Result Details

Event name: End of seasons
Date: 01 November 2008
Type:
Club: Draycote Water Sailing Club
Classtype:Fireball , see more results
Rank SailNo Helm Crew Club R1 R2 R3 R4 R5 R6 Pts
1 14994 Matt Mee Stuart Bithell HLSC 1 1 1 1 1 DNC 5
2 14980 Tom Foskett Tim Needham Staunton Harold 2 2 2 2 3 DNS 11
3 14950 Kevin Hope Russell Thorne Notts County 3 8 3 3 2 1 12
4 14920 Vince Horey Robert Gardiner King George 8 7 8 4 4 3 26
5 14977 Philip Popple Gavin Tillson Shoreham 27 3 4 5 5 9 26
6 14226 Martyn Lewis Richard Byne DWSC 4 6 5 9 6 DNC 30
7 14870 Peter Wood Mike Pratt DWSC 10 4 11 6 7 7 34
8 15004 Peter Gray Simon Forbes Staunton Harold 11 10 6 12 16 6 45
9 14873 Andy Pearce G Henwood-Fox TSC 7 14 14 18 9 2 46
10 14899 Matt Findlay Richard Anderton Weston 5 13 10 10 8 DNC 46
11 14941 Derian Scott Andy Scott Chew Valley Lake 19 18 7 7 13 4 49
12 14967 Tom Castle Anthony York Northampton 15 11 13 15 11 12 62
13 14628 Simon Lomas-Clarke John Piatt Weston 18 20 DNS 13 12 5 68
14 14876 Chris H Walker Daniel T Walker Staunton Harold 16 27 15 20 15 14 80
15 14909 Ian Priest Mike Stoddart South Cerney/Fishers Green 24 16 17 23 17 11 84
16 14963 Mo Turner Samantha Bunn DWSC 20 25 DNC 16 18 10 89
17 14805 Mark Maskell Simon Maskell Brightlingsea 14 19 DNC 11 10 DNC 93
18 14991 Richard Estaugh Andy Davis Chase 9 5 DNC 8 DNC DNC 100
19 14954 Becky Priest Tim Saunders Staunton Harold 6 9 9 DNC DNC DNC 102
20 14973 Terry Forbes Rob Watson Staunton Harold 26 21 DNC 24 24 13 108
21 14818 Peter Badham John Rohde DWSC 12 12 12 DNF DNS DNS 114
22 14948 Al Fry Big Mac-Shane King George 25 22 DNC 14 14 DNC 114
23 14976 Ross Kearney Colin Rainback Northampton 23 24 DNC DNF 21 8 115
24 14716 Paul Anthony Quentin Hayes DWSC 32 30 18 27 25 15 115
25 14064 Bob Morris Paul Roe DWSC 28 26 DNF 25 22 16 117
26 14843 Colin Snowdon Karen Hiles DWSC 30 28 DNC 22 20 17 117
27 15002 Simon Kelsall Tom Williamson Staunton Harold 21 23 DNS 17 19 DNC 119
28 14955 Jez White Keith Bundy DWSC DNC 29 16 21 23 DNC 128
29 14820 Simon Mcgrotty Hugh Butler Skurries 17 17 DNF 19 DNC DNC 131
30 14778 Mike Deane Paul Disney DWSC 13 15 DNC DNC DNC DNC 145
31 14326 Richard Glen Graham Collett DWSC 33 31 19 DNC 27 DNC 149
32 13951 Peter Slack Hania Ogrodzinski Staunton Harold DNF DNC DNF 26 26 DNF 169
33 15008 Adrian Huber Brigitte Mauchle YCRO 22 DNC DNC DNC DNC DNC 178
34 14705 John Tenney Alex Fillmore DWSC 29 DNC DNC DNC DNC DNC 185
35 14940 Miles Thomas Kit Edwards Bala 31 DNF DNC DNC DNC DNC 187
36 14454 Graham Gittins Teresa Tonks Chelmarsh DNC DNC DNC DNC DNC DNC 195
36 14322 Ian MacWhinnie Richard Renby DWSC DNF DNF DNC DNC DNC DNC 195
36 14564 Jonathan Cooper Cheryl Jessop Ardleigh DNC DNC DNC DNC DNC DNC 195
comments powered by Disqus