X

Result Details

Event name: Volvo Musto Optimist End of Season Championships - Regatta Fleet
Date: 08 October 2005
Type: Championship
Club: Rutland Water SC
Classtype:Optimist , see more results
Rank SailNo Helm Club Nett M/F Prize Age Race 1 Race 2 Race 3 Race 4 Race 5 Race 6
1 GBR5501 Callum Lambourn Swarkstone SC 10 M 10 2 1 7 </strike> 2 4 1
2 BEL1039 Laura Vandeloock RBSC 10 F 10 1 2 2 3 2 5 </strike>
3 GBR5485 Harry Gozzett Dabchicks SC 20 M 9 3 4 8 </strike> 4 5 4
4 GBR5307 James Rushton Norfolk Broads YC 22 M 11 4 3 1 7 7 10 </strike>
5 GBR5157 Murray Hampshire Papercourt Sailing Club 26 M 9 19 DNF53 </strike> 3 1 1 2
6 GBR5326 Molly Brown Corinthian Otters 33 F 10 7 6 5 10 </strike> 8 7
7 GBR4955 Joshua Potts Spinnaker SC 41 M 11 9 8 9 14 </strike> 3 12
8 GBR5402 Rory Crisp Burnham SC 44 M 9 17 </strike> 5 11 5 9 14
9 GBR4745 Ellen Clancy Cotswold SC 48 F 12 6 19 4 6 13 28 </strike>
10 GBR4625 Alex Slater Waveney &amp; Oulton Broad YC 50 M 11 8 7 14 </strike> 13 14 8
11 GBR4733 Ben Batten Royal Lymington YC 54 M 9 5 DNF53 </strike> 15 25 6 3
12 BEL966 Daan Vandormael &nbsp; 55 M 9 15 12 6 9 16 </strike> 13
13 GBR5375 Charlotte Hooper Corinthian Otters 58 F 9 10 11 12 8 20 </strike> 17
14 GBR3922 Hannah Lennox Barnt Green SC 62 F 10 16 14 17 </strike> 16 10 6
15 GBR5159 Rebecca Stowe Grafham Water SC 68 F 9 13 15 18 29 </strike> 11 11
16 GBR5145 Benjamin Haynes Trent Valley SC 72 M 10 11 13 22 </strike> 12 15 21
17 GBR4752 Morgan Dibb Warsash SC 80 F 9 14 20 20 11 27 </strike> 15
18 GBR4076 Callum Ailee St Mary's Lock 81 M 10 12 9 16 21 23 29 </strike>
19 GBR4452 Maddie Clark Aldeburgh YC 81 F 10 36 </strike> 10 10 17 28 16
20 GBR5189 Hannah Harden Corinthian Otters 86 F 10 23 16 38 </strike> 15 12 20
21 GBR4853 James Keely Waveney &amp; Oulton Broad YC 91 M 12 18 27 </strike> 13 19 18 23
22 GBR4921 Hannah Bibby Bowmoor SC 96 F 10 24 24 27 </strike> 18 21 9
23 GBR4998 Daniel Bullock Burghfield Sailing Club 109 M 10 25 28 </strike> 21 20 24 19
24 GBR1357 Samantha Bonella Papercourt Sailing Club 110 F 11 20 21 29 23 17 33 </strike>
25 GBR5295 Luke Burywood Burghfield Sailing Club 119 M 9 26 18 19 22 36 </strike> 34
26 GBR5242 Rhiannon Massey Grafham Water SC 124 F 10 21 17 34 33 19 39 </strike>
27 GBR4912 Katie Dabson Grafham Water SC 129 F 9 29 22 25 27 30 </strike> 26
28 GBR4448 Isabel McKeeman Bowmoor SC 130 F 9 22 31 23 36 </strike> 29 25
29 GBR4019 William Kearns Yarmouth SC 146 M 9 27 23 26 34 41 </strike> 36
30 GBR3932 James Taylor Wraysbury Lake SC 154 M 8 RET53 </strike> DNF53 32 26 25 18
31 GBR4911 Andrew McGowan Clyde Cruising Club 157 M 11 RET53 </strike> DNF53 24 28 22 30
32 GBR4859 Archie Chitty Beaulieu River 157 M 10 32 32 33 43 </strike> 38 22
33 GBR4303 Annabel Jones-Laurie Dabchicks 159 F 10 31 26 31 37 34 41 </strike>
34 GBR3500 Hugh Ward Papercourt Sailing Club 161 M 9 RET53 </strike> DNC53 28 24 32 24
35 GBR4817 Stuart Franz Papercourt Sailing Club 174 M 9 33 29 37 38 37 48 </strike>
36 GBR4993 Annabel Stagg Bowmoor SC 182 F 10 RET53 </strike> DNF53 35 31 26 37
37 GBR5138 Matthew Hall Warsash SC 183 M 8 30 25 36 45 47 50 </strike>
38 GBR4540 Amy Williams Grafham Water SC 184 F 8 RET53 </strike> DNF53 30 41 33 27
39 GBR2900 Nicole Deacon-Smith Warsash SC 185 F 9 35 35 40 47 </strike> 31 44
40 GBR4598 Danielle Thomas Royal Lymington YC 195 F 9 28 34 41 46 46 47 </strike>
41 GBR5030 Hamish Wilson Restronguet SC 200 M 11 37 30 39 48 49 </strike> 46
42 GBR4589 Rachel Harris Papercourt Sailing Club 200 F 10 DNF53 </strike> 33 44 42 43 38
43 GBR3847 William Wilson Restronguet SC 206 M 8 DNF53 </strike> DNF53 42 32 39 40
44 GBR5356 William Massey Grafham Water SC 212 M 8 RET53 </strike> DNF53 43 39 42 35
45 GBR4755 Olivia Burt Royal Lymington YC 213 F 8 RET53 </strike> DNF53 DNF53 30 35 42
46 GBR3382 Amy Polglase Hayling Island SC 218 F 9 RET53 </strike> DNF53 DNF53 35 45 32
47 GBR5014 Hugo Tucker Emsworth SC 221 M 8 DNF53 </strike> DNF53 DNF53 40 44 31
48 GBR3493 William Taylor Papercourt Sailing Club 221 M 10 34 36 45 DNF53 </strike> DNF53 DNF53
49 GBR3145 Joshua Haynes Trent Valley SC 235 M 7 RET53 </strike> DNF53 DNF53 44 40 45
50 GBR2410 Katrina Bogdiukiewicz Bowmoor SC 246 F 9 DNF53 </strike> DNF53 DNF53 49 48 43
51 GBR5380 Beth Parish GWSC 248 F 9 RET53 </strike> DNF53 46 50 50 49
52 GBR4562 Jonathon Baddeley Wraysbury Lake SC 259 M 8 RET53 </strike> DNF53 DNF53 51 51 51
comments powered by Disqus