X

Result Details

Event name: Volvo Musto Optimist Inland Championships 2005 Regatta Fleet
Date: 14 May 2005
Type: Inlands
Club: Graffham Water SC
Classtype:Optimist , see more results
Rank SailNo Helm Club Nett M/F Prize Age Race 1 Race 2
1 GBR4647 Ross Stanley-Whyte Royal Northern and Clyde YC 3 M 10 1 2
2 GBR4752 Craig Dibb Warsash SC 9 M 11 5 4
3 GBR4790 Philippa Hollinghurst Spinnaker SC 12 F 12 2 10
4 GBR4558 Leo Pesci Dorchester Sailing Club 14 M 14 13 1
5 GBR4147 Jo Sutcliffe Bowmoor SC 15 M   4 11
6 GBR5093 Harry Gozzett Dabchicks SC 17 M 9 11 6
7 GBR4311 Duncan Hampshire Papercourt Sailing Club 17 M 10 9 8
8 GBR5073 Scott Wallis Spinnaker SC 19 M 9 16 3
9 GBR2900 Nicole Deacon-Smith Warsash SC 19 F 9 10 9
10 GBR5131 Philip Entwistle Papercourt Sailing Club 20 M 12 6 14
11 GBR4121 Charlie Cox Royal Lymington YC 21 M 11 3 18
12 GBR5432 Joshua Tolley Papercourt Sailing Club 21 M 11 8 13
13 GBR5242 Rhiannon Massey Grafham Water SC 30 F 10 18 12
14 GBR4946 Harry Bowerman HISC 32 M 12 27 5
15 GBR5027 George Moisan St Catherines SC 32 M 11 12 20
16 GBR4850 Alexis Streeter Hayling Island SC 36 F 11 7 29
17 GBR4475 Ellen Clancy Cotswold SC 37 F 12 22 15
18 GBR2750 Murray Hampshire Papercourt Sailing Club 41 M 9 19 22
19 GBR5166 Edward Parkinson Guernsey YC 43 M 9 24 19
20 GBR5325 Molly Brown Corinthian Otters 44 F 10 37 7
21 GBR5164 James Hall Warsash SC 46 M 11 25 21
22 GBR3847 Hannah Harden Corinthian Otters 53 F 10 17 36
23 GBR4738 Josh Sparks Mudeford SC 56 M 9 39 17
24 GBR4726 Christopher Minors Royal Lymington YC 56 M 10 30 26
25 GBR4621 Iona Williams Hayling Island SC 56 F 9 28 28
26 GBR4667 Tom Britz Unknown 59 M 11 35 24
27 GBR4817 Angus Franz Papercourt Sailing Club 60 M 12 44 16
28 GBR5143 Katy Corrigan Corinthian Otters 65 F 9 31 34
29 GBR4860 Kirstie Urwin Royal Lymington YC 68 F 11 14 54
30 GBR4912 Katie Dabson Grafham Water SC 70 F 9 26 44
31 GBR5010 Katie Polglase Hayling Island SC 73 F 11 21 52
32 GBR1303 Nicholas Morgan Bowmoor SC 75 M 8 29 46
33 GBR4831 Katy Denham Papercourt Sailing Club 76 F 10 41 35
34 GBR4466 Jake Bullock Burghfield Sailing Club 78 M 12 47 31
35 GBR3922 Hannah Lennox Barnt Green SC 81 F 10 54 27
36 GBR5030 Hamish Wilson Restronguet SC 81 M 11 34 47
37 GBR5121 Edward Gleadowe   81 M 12 42 39
38 GBR5402 Rory Crisp Burnham SC 82 M 9 33 49
39 GBR4072 Rachel Tilley Llandegfedd SC 83 F 9 46 37
40 GBR5129 Jamie Diamond Warsash 84 M   15 DNF69
41 GBR3772 Joshua Belben Stokes Bay SC 84 M 8 61 23
42 GBR5375 Charlotte Hooper Corinthian Otters 85 F 9 55 30
43 GBR12402 Matthew Hall Warsash SC 87 M 8 62 25
44 GBR5175 Melissa Hamilton Burghfield Sailing Club 87 F 11 32 55
45 GBR4859 Archie Chitty Beaulieu River SC 89 M 10 20 DNF69
46 GBR4733 Ben Batten Royal Lymington YC 89 M 9 51 38
47 GBR4452 Thomas Wilson Mudeford SC 90 M 9 57 33
48 GBR4955 Joshua Potts Spinnaker SC 91 M 11 50 41
49 GBR5079 Benjamin Ross Bosham SC 92 M 11 23 DNF69
50 GBR4998 Daniel Bullock Burghfield Sailing Club 92 M 10 60 32
51 GBR2896 Callum Airlie St. Mary's Loch 93 M 10 36 57
52 GBR5145 Benjamin Haynes Trent Valley SC 96 M 10 40 56
53 GBR5080 George Gibson Burghfield Sailing Club 96 M 9 48 48
54 GBR3141 Robert Baddeley Wraysbury Lake SC 98 M 10 56 42
55 GBR5174 Sophie Hamilton Burghfield Sailing Club 99 F 11 38 61
56 GBR4589 Rachel Harris Papercourt Sailing Club 103 F 10 63 40
57 GBR4802 Elaine Bell Highcliffe SC 103 F 11 43 60
58 GBR5279 Stephanie Harding Northampton SC 105 F 10 52 53
59 GBR5232 Jamie Thompson Guernsey YC 108 M 13 49 59
60 GBR4349 Ella Stoggall Carsington SC 109 F 9 66 43
61 GBR4019 William Kearns Yarmouth SC 109 M 9 58 51
62 GBR4789 Joel Gleadowe   110 M 9 65 45
63 GBR4944 Rachel Wilson Mudeford SC 114 F 11 45 DNF69
64 GBR4448 Isabel McKeeman Bowmoor SC 114 F 9 64 50
65 GBR4293 Kae Clark Royal Northern and Clyde YC 122 F 9 53 DNF69
66 GBR5159 Rebecca Stowe Grafham Water SC 125 F 9 67 58
67 GBR5142 Jordan Watson HISC 128 F 12 59 DNF69
68 GBR4540 Amy Williams Grafham Water SC 138 F 8 DNF69 DNF69
comments powered by Disqus