X

Result Details

Event name: Inlands
Date: 23 October 2010
Type:
Club: Draycote Water Sailing Club
Classtype:fireball , see more results
Rank Fleet SailNo Helm Crew Club R1 R2 R3 R4 R5 R6 Pts
1 Gold 15041 Tom Gillard Sam Brearey Sheffield Vikings/Fishers Green 1 1 3 1 DSQ 1 7
2 Gold 14226 Martyn Lewis Richard Byne DWSC 13 2 1 3 3 4 13
3 Gold 14807 Tim Rush Richard Bailey RYA 3 8 6 24 5 2 24
4 Gold 13684 David Hall Paul Constable Thorpe Bay S.C. 6 3 5 2 DNF 9 25
5 Gold 15042 Peter Wood Mike Cleall DWSC 8 5 2 7 10 8 30
6 Gold 15031 Alex Taylor Richard Anderton 2 7 12 4 7 11 31
7 Gold 15045 Jon Ibbotson Andy Thompson 14 20 4 8 2 6 34
8 Gold 14980 Niki Birrell Chris L & L S.C. 19 14 9 12 1 3 39
9 Gold 14977 Philip Popple Gavin Tillson SSC 12 6 7 9 6 12 40
10 Gold 14954 Becky Priest Tim Saunders Staunton Harold S.C. 4 13 17 13 9 7 46
11 Gold 14976 Stuart Hydon Nigel Spur Shustoke S.C. 7 4 11 17 8 DNC 47
12 Gold 14805 Mark Maskel Nigel Shoppard Blackwater S.C. 15 10 8 18 4 13 50
13 Gold 14837 Russ Cormack Ali Cormack Budworth S.C. 16 28 13 6 14 5 54
14 Gold 14941 Derian Scott Andy Scott Chew Valley Lake S.C. 11 22 10 10 13 19 63
15 Silver 14600 Anthony Willcocks James Willcocks Portishead Y & S.C. 10 16 14 19 11 27 70
16 Gold 14778 Mike Deane Paul Disney DWSC 5 11 15 DSQ 19 31 81
17 Gold 14994 Peter Badham John Rohde DWSC 17 9 16 22 18 21 81
18 Silver 15016 Peter Slack David Slack DWSC/Staunton 26 12 18 28 12 18 86
19 Gold 14628 Simon Lomas Clarke Tim Riley Frensham Pond S.C. 9 17 DNC 5 DSQ 14 90
20 Silver 14621 Jeremy Hurst Andrew Hurst Parkstone Y.C. 37 25 20 20 16 15 96
21 Silver 14953 Becky Partridge Geoff Edwards Budworth S.C. 25 DNC 23 11 26 16 101
22 Silver 14876 Chris Walker Dan Walker Staunton Harold S.C. 20 18 28 25 22 17 102
23 Gold 14885 Jez White Tom Vian DWSC 24 15 27 31 17 24 107
24 Silver 14430 Hannah Showell Barry Smith Thornbury/Shustoke 18 23 22 23 21 25 107
25 Silver 14963 Mo Turner Holly Turner DWSC 22 21 26 15 DSQ 26 110
26 Silver 14622 Chris White Ed Bradburn South Staffs 21 32 21 16 DSQ 23 113
27 Silver 14682 Jonathan Carter Gareth Wilkinson Chelmarsh S.C. DNC 19 19 21 DSQ 10 114
28 Silver 15002 Simon Kelsall Tom Williamson Staunton Harold S.C. 23 26 DNC 30 15 20 114
29 Silver 14843 Colin Snowdon Karen Hiles DWSC 35 24 25 26 24 28 127
30 Silver 14705 John Tenney Quentin Hayes DWSC 28 33 DNC 32 20 30 143
31 Silver 14326 Richard Glen Kriss Till DWSC 27 29 24 33 30 38 143
32 Bronze 14821 Nick Hurst Ben Fjaerem Shoreham S.C. 29 27 DNC 14 31 DNC 146
33 Bronze 14454 Graham Gittins Teresa Tons DWSC 33 DNF DNC 34 23 22 157
34 Bronze 14716 Paul Anthony Nick Lewis DWSC 38 35 35 27 28 32 157
35 Bronze 15044 Ben Dingwall Olive Dingwall DWSC 31 36 33 29 34 33 160
36 Bronze 14556 Sam Downing Chris Downing Parkstone Y.C. 32 37 31 39 27 34 161
37 Bronze 14800 Eugene Jordan Graham Collett DWSC 34 DSQ 29 DNC 25 29 162
38 Silver 14789 Rhys Lankester Stuart Scarffe Bristol Corinthian Y.C. DNC 34 30 35 29 37 165
39 Bronze 14955 Peter Clayton Richard Clayton Scaling Dam S.C. DNF 31 32 38 35 35 171
40 Bronze 14579 Martin Walker John Mills Shoreham S.C. 39 38 34 37 32 36 177
41 Bronze 14857 Neil Smith Martyn Greenwood Manor Park 40 DNC 36 36 33 39 184
42 Silver 14798 Maria Richards Graham Hoy Blackwater S.C. 30 30 DNC DNC DNC DNC 195
43 Bronze 14999 David Festing Karen Festing Shoreham S.C. 36 DNC DNC DNC DNC DNC 216
44 Bronze 14659 Peter Muggleton James Ruddiman DWSC DNF DNF DNC 40 DNC DNC 220
comments powered by Disqus