RANKSail NosClassHELMCREWCLUBGenderAge CategoryWooden BoatPlate SeriesBuddy PairsTotalRACE 1RACE 2RACE 3RACE 4RACE 5RACE 6RACE 7NET
1 5705-Charlie Cumbley Warsash SC M AH 14.0 1.0 (6.0) 1.0 3.0 1.0 1.0 1.0 8.0
2 5629-Finley Dickinson Hayling Island SC M Junior AF 102.0 2.0 3.0 (71.0,UFD) 12.0 5.0 3.0 6.0 31.0
3 5732-Jack Hopkins Hayling Island SC M AD 58.0 13.0 (24.0) 2.0 8.0 2.0 5.0 4.0 34.0
4 5787-Andy Davis South Staffordshire SC M AI 107.0 7.0 1.0 3.0 1.0 8.0 16.0 (71.0,UFD) 36.0
5 5864-Jon Emmett Weir Wood SC M AC 56.0 11.0 (16.0) 10.0 2.0 3.0 7.0 7.0 40.0
6 5831-Richard Lovering Hayling Island SC M AG 111.0 4.0 14.0 6.0 6.0 4.0 6.0 (71.0,UFD) 40.0
7 5743-Tim Law Salcombe YC M Grand Master AE 57.0 5.0 7.0 5.0 9.0 (12.0) 10.0 9.0 45.0
8 5840-Oliver Davenport Northampton SC M Junior AA 118.0 14.0 9.0 16.0 4.0 (71.0,BFD) 2.0 2.0 47.0
9 5808-Shane MacCarthy Greystones SC M AB 72.0 (16.0) 11.0 4.0 11.0 11.0 4.0 15.0 56.0
10 5130-Mark Lee Lymington Town SC M Veteran Z 81.0 3.0 13.0 13.0 (24.0) 15.0 8.0 5.0 57.0
11 5691-Guy Mayger Felpham SC M Veteran W 83.0 17.0 4.0 11.0 16.0 (18.0) 14.0 3.0 65.0
12 5782-Nigel Davies Draycote Water SC M Veteran Y 102.0 10.0 17.0 7.0 13.0 (22.0) 13.0 20.0 80.0
13 5781-Alexander Butler Hayling Island SC M Junior T 125.0 6.0 15.0 18.0 (36.0) 14.0 22.0 14.0 89.0
14 5835-David Lucas Grafham Water SC M Veteran Q 161.0 33.0 8.0 (71.0,RET) 14.0 6.0 18.0 11.0 90.0
15 5645-Ian Hopwood Nantwich SC M V 168.0 15.0 37.0 15.0 5.0 16.0 9.0 (71.0,UFD) 97.0
16 5742-Adam Savage Elton SC M X 138.0 21.0 2.0 8.0 33.0 (35.0) 23.0 16.0 103.0
17 5827-Ewan Birkin-Walls Grafham Water SC M M 151.0 26.0 25.0 14.0 (42.0) 17.0 15.0 12.0 109.0
18 5850-Vincent Horey King George SC M Veteran O 159.0 34.0 (45.0) 12.0 10.0 20.0 25.0 13.0 114.0
19 5803-Kevan Gibb Largo Bay SC M Veteran R 159.0 (43.0) 10.0 17.0 21.0 24.0 20.0 24.0 116.0
20 5834-Chris Brown RYA M Veteran N 188.0 35.0 34.0 22.0 7.0 7.0 12.0 (71.0,UFD) 117.0
21 5813-Innes Armstrong Burwain SC M Veteran Y U 196.0 12.0 5.0 19.0 22.0 (71.0,BFD) 35.0 32.0 125.0
22 5393-Simon Derham Littleton SC M Veteran Y D 186.0 31.0 (57.0) 34.0 35.0 10.0 11.0 8.0 129.0
23 5804-Steve Ede Ardleigh SC M J 163.0 (32.0) 31.0 21.0 17.0 19.0 21.0 22.0 131.0
24 5793-Ellie Cumpsty Chew Valley Lake SC F Junior G 206.0 30.0 21.0 32.0 25.0 (71.0,BFD) 17.0 10.0 135.0
25 5816-Richie Bailey Hayling Island SC M H 216.0 9.0 23.0 (71.0,UFD) 40.0 25.0 30.0 18.0 145.0
26 5735-Andrew Voysey Hayling Island SC M Veteran Y P 185.0 23.0 12.0 (38.0) 20.0 29.0 38.0 25.0 147.0
27 5865-David Winder Hollingworth Lake SC M C 188.0 25.0 (38.0) 28.0 30.0 26.0 24.0 17.0 150.0
28 5750-David Mitchell Warsash SC M Grand Master Y K 205.0 19.0 (44.0) 31.0 18.0 36.0 19.0 38.0 161.0
29 4973-Paul Robinson Papercourt SC M Veteran B 198.0 28.0 27.0 29.0 (32.0) 27.0 32.0 23.0 166.0
30 5381-Fraser Hayden Papercourt SC M Veteran Y A 235.0 38.0 (59.0) 9.0 39.0 32.0 28.0 30.0 176.0
31 5763-Steve Denison RYA M B 249.0 20.0 33.0 (71.0,UFD) 38.0 28.0 31.0 28.0 178.0
32 5745-Andrew Fox Leigh & Lowton SC M Veteran A 228.0 40.0 (49.0) 27.0 23.0 23.0 40.0 26.0 179.0
33 5786-John Steels Starcross YC M Grand Master Y E 229.0 (45.0) 20.0 33.0 27.0 30.0 41.0 33.0 184.0
34 5704-Tim Lewis RYA M Veteran J 227.0 37.0 (43.0) 37.0 34.0 21.0 34.0 21.0 184.0
35 5569-Nick Rawlings Hayling Island SC M Grand Master Y I 252.0 (62.0) 47.0 35.0 26.0 34.0 29.0 19.0 190.0
36 6000-Doug Latta Hayling Island SC M Veteran Y S 275.0 8.0 54.0 23.0 15.0 33.0 (71.0,UFD) 71.0,RET 204.0
37 5666-Andrew Boyce Papercourt SC M Grand Master Y C 261.0 (57.0) 32.0 24.0 37.0 44.0 27.0 40.0 204.0
38 5796-Andrew Hyland Lymington Town SC M Veteran E 278.0 27.0 40.0 39.0 41.0 (71.0,DNS) 33.0 27.0 207.0
39 5406-Jarvis Simpson Brightlingsea SC M Veteran Y I 281.0 24.0 30.0 26.0 19.0 40.0 (71.0,RET) 71.0,DNC 210.0
40 5612-Tony Weatherell M Grand Master F 281.0 22.0 28.0 (71.0,UFD) 28.0 71.0,BFD 26.0 35.0 210.0
41 5801-Willie Todd Largs SC M Veteran Y L 296.0 18.0 18.0 30.0 44.0 (71.0,DNC) 44.0 71.0,DNS 225.0
42 5487-Roger Bennett Silver Wing SC M Veteran D 307.0 44.0 26.0 25.0 29.0 41.0 (71.0,DNC) 71.0,DNC 236.0
43 5670-Nigel Thomas Hill Head SC M Veteran G 313.0 39.0 48.0 20.0 49.0 (71.0,RET) 45.0 41.0 242.0
44 5354-Robin Milledge Lymington Town SC M Veteran Y O 293.0 46.0 46.0 42.0 (51.0) 31.0 43.0 34.0 242.0
45 5724-Terry Palmer Norfolk Broads YC M Veteran H 334.0 36.0 35.0 36.0 48.0 37.0 (71.0,DNC) 71.0,DNC 263.0
46 5842-John Webster Carsington SC M Septimus F 336.0 50.0 19.0 43.0 45.0 (71.0,RET) 37.0 71.0,RET 265.0
47 5570-Malcolm Buchanan Lymington Town SC M Grand Master Y R 337.0 54.0 41.0 53.0 43.0 (71.0,DNS) 39.0 36.0 266.0
48 5259-Roger Wilson Rollesby Broad SC M Veteran Y U 329.0 47.0 60.0 50.0 (62.0) 45.0 36.0 29.0 267.0
49 5778-Shaun Welsh Lymington Town SC M Veteran Y Q 323.0 (56.0) 36.0 47.0 54.0 43.0 48.0 39.0 267.0
50 5466-David Manson Bough Beech SC M Veteran S 328.0 48.0 55.0 44.0 (56.0) 39.0 42.0 44.0 272.0
51 4921-Chris Mayhew Royal Harwich YC M N 347.0 59.0 42.0 41.0 50.0 13.0 (71.0,DNC) 71.0,DNC 276.0
52 5560-Charles Stimpson Spinnaker SC M Grand Master Y P 363.0 65.0 50.0 54.0 31.0 (71.0,RET) 50.0 42.0 292.0
53 5547-Peter Warne Northampton SC M Veteran Y T 365.0 51.0 51.0 51.0 58.0 (71.0,DNC) 46.0 37.0 294.0
54 5736-Iain Carpenter Northampton SC M Grand Master Y K 368.0 41.0 22.0 46.0 46.0 (71.0,DNC) 71.0,RET 71.0,DNC 297.0
55 4239-Ben Nicoll West Oxfordshire SC M Junior Z 362.0 49.0 (63.0) 63.0 55.0 42.0 47.0 43.0 299.0
56 5844-Peter Mitchell Warsash SC M AC 393.0 29.0 (71.0,DNF) 71.0,DNS 71.0,DNS 9.0 71.0,DNC 71.0,DNC 322.0
57 5824-Tom Campbell Lymington Town SC M L 397.0 68.0 29.0 40.0 47.0 (71.0,DNC) 71.0,DNC 71.0,DNC 326.0
58 5632-Glenn Bolton Burghfield SC M Y AF 403.0 60.0 66.0 59.0 67.0 (71.0,RET) 49.0 31.0 332.0
59 5858-Patrick Burns RYA M Grand Master Y M 409.0 42.0 39.0 52.0 63.0 (71.0,DNC) 71.0,DNS 71.0,DNC 338.0
60 5617-Stephen Restall Elton SC M Grand Master AA 410.0 53.0 58.0 58.0 61.0 38.0 (71.0,DNC) 71.0,DNC 339.0
61 4715-Justine Davenport Burwain SC F Y AH 427.0 67.0 67.0 61.0 65.0 (71.0,RET) 51.0 45.0 356.0
62 5377-Stephen Waite Highcliffe SC M Grand Master V 427.0 52.0 53.0 56.0 53.0 (71.0,DNC) 71.0,DNC 71.0,DNC 356.0
63 5721-Graham Wilson Northampton SC M Grand Master Y X 437.0 55.0 52.0 57.0 60.0 (71.0,DNC) 71.0,DNS 71.0,DNC 366.0
64 5644-Paul Bottomley South Staffordshire SC M Y W 439.0 61.0 56.0 45.0 64.0 (71.0,DNC) 71.0,RET 71.0,DNC 368.0
65 5718-Craig Clarke Papercourt SC M Veteran Y 446.0 64.0 68.0 49.0 52.0 (71.0,DNC) 71.0,DNC 71.0,DNC 375.0
66 5665-Paul Alridge Brightlingsea SC M Veteran Y AB 448.0 58.0 65.0 55.0 57.0 (71.0,DNC) 71.0,DNC 71.0,DNC 377.0
67 5731-Vernon Perkins South Cerney SC M Veteran Y AD 453.0 69.0 64.0 48.0 59.0 (71.0,RET) 71.0,RET 71.0,DNC 382.0
68 5846-Paul Tasker Chichester YC M Grand Master AE 468.0 63.0 61.0 60.0 (71.0,DNS) 71.0,DNC 71.0,DNC 71.0,DNC 397.0
69 5648-Simon Strode Rollesby Broad SC M Grand Master AG 469.0 66.0 62.0 62.0 66.0 (71.0,DNS) 71.0,DNC 71.0,DNC 398.0
70 5623-Rob Gascoigne Elton SC M Veteran AI 487.0 70.0 69.0 64.0 (71.0,DNS) 71.0,DNC 71.0,DNC 71.0,DNC 416.0

Scored and Submitted using Sailwave

This page took 0.0781seconds to load