RANKSail NosClassHELMCREWCLUBBoat NameDivisionPtsRACE 1RACE 2RACE 3RACE 4RACE 5RACE 6NET
1 1982-Martin Penty Beaver SC gold 7 2 1 ‑3 1 1 2-
2 1942-Steve Blackburn West Lancs. YC gold 10 3 ‑4 2 2 2 1-
3 2111-Tom Gillard Sheffield Viking SC Single Use Plastic gold 11 1 2 1 ‑4 4 3-
4 1961-Alan Gillard Sheffield Viking SC gold 29 4 3 4 11 7 (RET)-
5 1972-Veronica Falat Waveney & Oulton Broad YC Pickle gold 30 8 9 ‑11 5 3 5-
6 1977-Neil Firth Banbury SC White Satin silver 42 9 6 5 ‑24 9 13-
7 2112-James Dawes Redditch SC gold 43 6 5 7 ‑18 11 14-
8 1995-Phil Manning Delph SC Pen‑a‑lope gold 44 5 14 9 6 ‑16 10-
9 1975-Brenda Hoult Hayling Island SC Lady Godiva gold 45 7 8 14 3 13 (RET)-
10 1887-Paul Grace Chipstead SC silver 53 11 15 12 ‑23 8 7-
11 2121-Ian Bradley Ouse Amateur SC Phantom Pharmacist silver 54 17 13 (DNC) 10 6 8-
12 1923-Lawrence Creaser Hayling Island SC gold 57 (DNC) DNC 6 8 5 4-
13 1681-Rupert Smith Newhaven & Seaford SC Scoundrel gold 64 13 7 8 19 ‑28 17-
14 1920-Mark Langston Waveney & Oulton Broad YC Revenant silver 66 12 11 18 15 10 ‑25-
15 2106-Ian Priest Ripon SC gold 71 16 16 ‑21 16 12 11-
16 1901-Matthew Whitfield Tamworth SC Ecto‑1 silver 73 15 12 16 ‑20 14 16-
17 1922-Chris Jones Sutton Bingham SC 80 10 10 15 ‑26 26 19-
18 1783-Alan Bennett Staunton Harold SC Raptor silver 81 25 21 (DNS) 12 17 6-
19 1777-Howard Frear Sutton Bingham SC Samantha silver 84 24 18 (DNC) 7 20 15-
20 1611-Ceri Thomas Broadstairs SC silver 88 14 23 10 21 ‑25 20-
21 1618-David Butler Welton SC Paxo silver 94 21 (DNS) DNS 9 18 12-
22 1808-Peter Heyes Whitstable YC silver 94 19 19 17 17 ‑23 22-
23 2109-Phil Halldron Downs SC Hermione silver 96 23 20 13 ‑29 22 18-
24 1654-Peter Matthews Waveney & Oulton Broad YC Skippy silver 104 26 (RET) DNS 14 21 9-
25 1844-Chris Smith Island Barn Reservoir SC silver 105 18 17 20 ‑27 24 26-
26 1958-Simon Herrington Downs SC silver 112 22 22 19 28 ‑32 21-
27 1870-Peter Angwin Burghfield SC silver 127 29 (DNS) DNS 22 19 23-
28 1296-James Harcourt Sutton Bingham SC Nik Nak silver 129 20 25 (DNS) 31 29 24-
29 1953-Alex Reindorp Chipstead SC Elise silver 130 (DNC) DNC DNC 13 15 DNS-
30 1490-Mark Tinkler Burghfield SC silver 131 27 24 22 ‑32 30 28-
31 1568-Jonathan Blankley Beccles Amateur SC Erika silver 152 28 (DNS) DNS 25 31 UFD-
32 1845-Sam Hood Cotswold SC silver 152 (DNS) DNS DNS 30 27 27-
33 1716-Paul Noble silver 170 (DNC) DNC DNC DNC DNC DNC-
This page took 0.0273seconds to load