X

Result Details

Event name: Radial Qualifier
Date: 13 March 2010
Type: Championship
Club: Stokes Bay Sailing Club
Classtype:LASER RADIAL , see more results
Rank SailNo Helm Club Nett M/F Category G/S/B Race 1A Race 1B Race 2A Race 2B Race 3A Race 3B
1 195760 Jon Emmett Weir Wood 3 G 1 2 2
2 195210 Cameron Douglas West Kirby 4 Y17 G 2 2 3
3 195834 Charlotte Dobson R Northern & Clyde 5 L G NYF67 4 1
4 195120 James Grant Restronguet 5 Y17 G 13 1 4
5 192440 Ali Young WPNSA 5 L G 1 4 18
6 195318 Jack Wetherell Beaver 6 Y G 5 7 1
7 188816 Sam Vandormael VVW Galgenweel 7 Y G 17 1 6
8 193480 Ross Harvey Hayling Island 7 B 10 3 4
9 194644 Alan Ruigrok Howth YC 8 Y G 6 14 2
10 193216 Anthony Pieters RBSC 8 Y 25 3 5
11 188631 Stephen Cockerill Stokes Bay SC 9 M G 2 DNF67 7
12 193725 Tom Britz Royal Lymington 9 Y G 3 8 6
13 195302 Elliot Hanson Redesmere 10 Y G 4 6 15
14 195032 Duncan Keates Parkstone 10 Y G 11 5 5
15 197309 Bleddwyn Mon Red Wharf Bay 10 B 5 5 12
16 193455 John Booth Stokes Bay 13 S 4 9 14
17 189355 Max Robinson Saltash 14 G 11 23 3
18 190967 John Currie Mounts Bay 15 Y G 9 6 23
19 196306 Ben Robinson West Kirby 15 Y B 20 7 8
20 193028 Chloe Martin Bewl Valley 15 L G 7 12 8
21 195114 Olly Porter Lymington 16 Y G 6 10 24
22 184170 Nikolaas Van de Loock RBSC 17 G 7 13 10
23 197629 Dan Ellis Royal Plymouth 17 B 8 36 9
24 195221 Andrea Brewster Frensham Pond SC 17 L G 8 9 20
25 195116 Freddie Connor Bexhill 19 Y G 18 8 11
26 193211 Matthias Van de Loock RBSC 20 Y G 10 10 21
27 197686 Lorenzo Chiavarine R Northern & Clyde 21 Y G 3 18 23
28 189369 Jeroen Belis RBSC 23 Y G 12 11 12
29 175412 Levi Slap RYC Belgiium 24 Y G 14 15 10
30 194877 Michael Beckett Solva 25 J15 B 16 35 9
31 195117 Phil McCoy Emsworth Slipper 25 Y G 9 16 20
32 180368 Ian Gregory Frensham Pond 26 M B 15 13 13
33 190564 Robbie Urwin Royal Lymington 29 Y S 17 14 15
34 188597 Richaard Cumpsty Chew Valley 30 Y G 21 16 14
35 195028 Richard Keates Parkstone 31 Y G 16 15 21
36 194992 Sophie McKeeman Bowmoor 32 L Y G 13 22 19
37 195847 Rheanna Pavey Stour 33 L Y G 22 11 24
38 169089 Alexander Alcock Hunts 34 J16 B 18 21 16
39 195188 Thomas Deckers 35 Y G 26 17 18
40 195115 Aaron Smith Hayling Island 36 Y G 15 21 33
41 192845 Ben Elvin Wembley SC 36 S BFD67 19 17
42 193620 Eoin Keller LDYC 39 Y G 47 12 27
43 189184 Andrew Byrne King Geroge V 40 S 12 44 28
44 180342 Roger Stabbins Restronguet 40 Y B 20 20 44
45 18881 Sam Vynckier RBSC 41 Y G 24 BFD67 17
46 191794 Tom Piggott Shotwick Lake 42 Y B 23 19 29
47 195986 Harvey Davies Restronguet 44 J15 B 14 30 37
48 168906 Tommy Freeman Parkstone 44 Y B 39 18 26
49 197308 Hannah Tilley Cardiff Bay 45 L Y G 19 26 30
50 144763 Ralph Bonfield Cam SC 47 S 38 31 16
51 193786 Ben Chrystall Dell Quay 47 Y B 41 17 30
52 189180 Ben Hodges Emsworth Slipper 47 Y G 21 37 26
53 192837 Kate Sargent Saltash SC 47 L G 27 22 25
54 196523 Sarah Kennedy Stokes Bay 48 L M B 29 39 19
55 191795 Jack Preece Cardiff Bay 48 Y B 24 24 49
56 166436 Emma Speller St Catherines 50 L B 39 NYF67 11
57 196581 Andrew McGowan Helensburgh 50 Y B 37 43 13
58 182287 Peter Newbury Earlswood Lakes 52 Y B 32 20 33
59 33954 Adam Underwood Cotswolds 53 Y B 29 24 50
60 187535 Cameron Scott Chew Valley 53 Y B 25 28 41
61 197193 James Price Mengeham Rythe 54 B 34 32 22
62 196559 Kerry Morgan Weston SC 55 L S NYF67 48 7
63 194371 Will Hackney North Lincs 55 Y B 33 NYF67 22
64 185961 Oliver Wright Rotherham 56 Y B 31 25 39
65 191709 Megan Adams West Lancs 57 L J16 B 23 34 43
66 197307 Anna Piggott Shotwick Lake 57 L Y G 38 30 27
67 188460 Rory Lynch Blessington 57 Y G 28 29 34
68 192842 Jonty Freeman Newhaven & S'ford 59 Y B 26 33 42
69 177957 Julien Shawyer Datchet Water 59 B 27 38 32
70 195170 Mary Fenton-Jones Papercourt SC 59 L G NYF67 28 31
71 193248 Harry Houlding Restronguet 60 Y S 33 27 35
72 185655 Alice Burford Fowey 60 L Y B 37 29 31
73 195271 Saskia Tidey Royal Irish 61 L Y G BFD67 36 25
74 197630 Alex Benbow Stokes Bay 62 Y B 31 31 36
75 182254 Anna Carpenter Elton SC 63 L Y G 19 45 44
76 195159 Sarah Butterfield Stokes Bay 63 L Y G 35 35 28
77 190754 Ruth Harrington Courtown 64 L Y G 52 23 41
78 190749 Conor Greagbey National YCX 64 G 32 32 39
79 197364 Sean Murphy KYC 65 Y G 30 37 35
80 196759 Alex Frost South Cerney 66 Y B 34 41 32
81 187513 Oliver Matchell Stokes Bay 69 J15 B 30 39 40
82 195289 Edward Roberts Grafham Water 70 Y B 45 25 46
83 178751 Tom Cornthwaite Elton 70 J15 B 55 27 43
84 193852 Robert Forshaw Pwllheli 70 B 28 42 49
85 190710 Jamie Diamond Warsash 72 J15 B 46 26 46
86 192525 Charlotte Greenhalgh Elton SC 74 L Y G BFD67 40 34
87 185734 Nicolas Van Tienen Stokes Bay 74 B 36 38 NYF67
88 189386 Josh Mclynn Wimbledon Park 78 Y B 48 33 45
89 178720 Jon Evans Royal Victoria YC 78 Y B 36 BFD67 42
90 180932 William Byrne National YC 78 Y G 44 40 38
91 195246 Milly Joseph Annandale 84 L Y B NYF67 48 36
92 183141 Mike Frost South Cerney 85 M B 51 34 56
93 195056 Siwan Bryn Roberts Pwllheli 85 L Y B 42 43 47
94 183525 Rhiannon Massey RBYC 87 L J15 B 43 44 48
95 181910 Joe Simmonds Porchester 88 Y B 50 BFD67 38
96 185712 Jennifer Botterill Sutton Bingham 88 L B 53 41 47
97 194680 Hannah Diamond Warsash SC 89 L G 22 NYF67 NYF67
98 179100 Jonathon Morris Tenby 89 J15 B 49 BFD67 40
99 192539 Ben Dancer Llandegford 90 Y B 40 BFD67 50
100 196357 Joshua Tolley Papercourt 91 Y B 40 NYF67 51
101 167540 Paul Robinson R Victoria 91 Y B 44 47 58
102 122412 Charly Capon Hill Head 94 L Y B 41 BFD67 53
103 184313 Robert Draper Stokes Bay 94 M B DSQ67 46 48
104 192717 Abigail Hewitt Ullswater 96 L Y B NYF67 NYF67 29
105 143086 Ivor Jamieson East Dorset 96 B NYF67 42 54
106 174829 Jamie Crook Cardiff Bay 99 J15 B 54 45 55
107 195156 Andy Dawson Leigh & Lowton 102 Y B 35 NYF67 NYF67
108 187717 Ellie Cumpsty Chew Valley 102 L J14 B 43 BFD67 59
109 184324 Katie Milford Loch Tummel 102 L Y B 57 BFD67 45
110 174380 Charlotte Alderton Hayling Island 103 L Y B 56 47 NYF67
111 196611 Daniel Stokes Yorkshire Dales 104 Y B DSQ67 DSQ67 37
112 183234 Benjamin Lawrence Shropshire 106 Y B BFD67 46 60
113 186436 Andrew Green Leigh & Lowton 109 J B 42 NYF67 NYF67
114 183491 Alistair Johnstone Annandale 112 Y B 45 DNE67 52
115 196305 Amy Foreman Queen Mary 124 L Y B NYF67 DNE67 57
116 177822 Robbie Southwell Gurnard 134 Y B DNF67 NYF67 NYF67
116 191798 Ross Moreton Llandudno 134 Y B BFD67 BFD67 NYF67
116 183201 Matthew Hall Spinnaker 134 J13 B NYF67 NYF67 NYF67
116 191300 Emma Baker R Victoria 134 L Y B DNF67 NYF67 NYF67
116 14025 Paul Moreton Llandudno 134 M B NYF67 NYF67 NYF67
116 183952 John Reay Island Barn 134 M B NYF67 NYF67 NYF67
116 197494 Ellie Hitchings Chew Valley 134 L J14 B NYF67 NYF67 NYF67
comments powered by Disqus