X

Result Details

Event name: Lark Winter Championship
Date: 17 November 2012
Type: Championship
Club: Northampton Sailing Club
Classtype:LARK , see more results
Rank SailNo Helm Crew Club R1 R2 R3 R4 R5 Total
1 2495 Stuart Hydon Nick Hydon Shustoke 5 1 3 1 1 6
2 2444 Matthew Stearn Adam Owens Waldringfield SC 1 2 1 4 9 8
3 2521 Alan Krailing Tim Linsell WSC 3 (BFD) 2 3 7 15
4 2526 Ed Bradburn Lucy Evans South Staffs SC 15 7 6 2 4 19
5 2520 Harry Pynn Gemma Cook Waldringfield SC 4 5 4 6 11 19
6 2462 Nick Marlow Ruth Marlow Attenborough SC 21 4 8 5 3 20
7 2529 Mike Senior Liz Senior South Staffs SC 2 (BFD) 7 7 5 21
8 2370 Tim Vick Rebecca Marks Ulley S.C. 7 8 12 9 2 26
9 2519 Charlie Roome David Marlow Ranelagh SC/Itchenor SC 8 3 (BFD) 11 12 34
10 2496 Steve Cumley Lucy Evans Bartley SC 6 12 (BFD) 13 8 39
11 2132 Ross Kearney Finlay Boon South Staffs / Northampton SC 12 6 16 8 (DNF) 42
12 2533 Toby Wincer Ally Dart Burnham SC 9 16 10 10 14 43
13 2525 John Billington Sue Billington South Staffs SC 10 15 18 15 6 46
14 2469 Chris Ellis Judith Young Frensham Pond SC 18 13 13 12 10 48
15 2475 Chris Holliman Kate Hutchins Timsbury SC 14 11 9 22 15 49
16 2306 Jon White Rob Woodward Pevensey Bay SC 19 9 11 17 13 50
17 2472 Nigel Scott Harri Condie Cotswold 13 (BFD) 17 14 18 62
18 2530 Steve Hall Simon Haighton 11 10 14 (DNC) DNC 64
19 2507 James Ward Katie Ward Exe.S.C 16 14 19 19 16 65
20 2503 Pete Mitchell Karen Falcon Netley SC 20 17 5 (DNC) DNC 71
21 2515 Kevin Rose Kian Andrews Shustoke Sailing Club 23 19 15 21 19 74
22 2468 Eleanor Davies Richard Booth South Staffs SC 27 22 20 16 17 75
23 2504 John Crooks Laura Mitchell Waldringfield SC 22 18 22 20 22 82
24 2527 Hannah Yuill Ruth Johnson Netley SC 17 (BFD) DNF 18 20 84
25 2347 Joe Chadwick Dan Sell Penzance 24 20 24 23 21 88
26 2298 Tom Branton Will Branton Waldringfield SC 25 23 21 (DNC) DNC 98
27 2510 Mike Williams Ryan Padro Penzance 26 21 23 (DNC) DNC 99
28 2502 Steve Chatten Helen Winward Frensham Pond SC (DNC) DNC DNC DNC DNC 116
comments powered by Disqus