X

Result Details

Event name: IAPS Regatta - 2012 Under 11 Results
Date: 17 May 2012
Type:
Club: Weymouth and Portland National Sailing Academy
Classtype:No Selection , see more results
Rank SailNo Helm Crew R1 R2 Nett School Total
1 35 Henry Beardsall Lissy 1.0 2.0 3.0 West Hill Park School 3.0
2 20 Ben Hutton-Penman Toby Warren 4.0 1.0 5.0 New Hall Prep School 5.0
3 34 Ellie Nick Walters 3.0 3.0 6.0 West Hill Park School 6.0
4 6 Isolde Taylor Sarah Bibby 2.0 7.0 9.0 Dragon School 9.0
5 1 Sebastian Walton James Scott 10.0 4.0 14.0 Ardingly College Prep School 14.0
6 30 Oliver Batt Isabel Gilliver 9.0 9.0 18.0 Sunninghill Prep School 18.0
7 2 Mia Brash Harriet Jessup 8.0 11.0 19.0 Castle Court School 19.0
8 12 Henry Gayton William Gibson 15.0 5.0 20.0 Holmwood House School, Essex 20.0
9 32 Hamish Morley William Yeatman 5.0 15.0 20.0 The Pilgrim's School 20.0
10 27 Kitty Jordan Freya Black 7.0 14.0 21.0 Saint Ronan's School 21.0
11 25 Emily Curtis Louis Wrenn 19.0 6.0 25.0 Ryde Junior School 25.0
12 24 Ben Shamash Tima Malikov 12.0 13.0 25.0 Pinewood School 25.0
13 31 Ned Geake Jack Dalton 6.0 22.0 28.0 The New Beacon 28.0
14 9 Ryan Wilkinson Joseph Maude 21.0 8.0 29.0 Haslemere Prep School 29.0
15 40 Lucy Ferguson Oliver Brierley 13.0 16.0 29.0 Windermere Prep School 29.0
16 10 Holly Harvey Imogen Harvey 11.0 19.0 30.0 Hatherop Castle School 30.0
17 36 George Richards Alexander Baird 18.0 12.0 30.0 Westbourne School 30.0
18 28 Emma Kidd India Hutton 22.0 10.0 32.0 Sherborne Prep School 32.0
19 29 Jack Griffin William Wallis 16.0 17.0 33.0 St Neots School 33.0
20 18 Poppy Boyden Portia Manson 17.0 20.0 37.0 Leweston Prep School 37.0
21 11 Peter Kingston Madelaine Pink 23.0 18.0 41.0 Holmewood House School, Kent 41.0
22 5 William Taylor Miles Powell 20.0 21.0 41.0 Denmead School 41.0
23 13 Ellie Howd Lynn Vanderstichele 14.0 32.0 46.0 Holy Cross Prep School 46.0
24 33 Toby Biggs O'May Henry Walliker 25.0 23.0 48.0 University College School 48.0
25 19 Charlotte Radford Ana Downing 26.0 25.0 51.0 Leweston Prep School 51.0
26 14 Charlotte McNamara-Langton Harriet Cooper 24.0 28.0 52.0 Holy Cross Prep School 52.0
27 37 Dominic Lewisohn George Ball 30.0 24.0 54.0 Wetherby Prep School 54.0
28 3 Hector Smith Patrick Perry 28.0 30.0 58.0 Chafyn Grove School 58.0
29 22 Thomas Pisani Oliver White 29.0 29.0 58.0 Perrott Hill School 58.0
30 4 Cormac Larby Alan Blackman-Rogers 32.0 27.0 59.0 Denmead School 59.0
31 15 Catherine Allport Anastasia Pels 36.0 26.0 62.0 Hordle Walhampton School 62.0
32 26 Joey Hughes Harry Hughes 27.0 40.0 DNC 67.0 Ryde Junior School 67.0
33 39 Oenone Hedley Katriona Redhead 34.0 33.0 67.0 Windermere Prep School 67.0
34 16 Ivo Wright John Sebastian Combes 33.0 34.0 67.0 Hordle Walhampton School 67.0
35 17 Ben Hayes Alex Darwish 38.0 31.0 69.0 Kingswood House School 69.0
36 8 Phoebe Collins Poppy Keeping 31.0 40.0 DNC 71.0 Durlston Court Prep School 71.0
37 38 Ignacio Betolaza Achi of Greece 35.0 40.0 DNC 75.0 Wetherby Prep School 75.0
38 23 Emily Lowe Oliver Lowe 37.0 40.0 DNC 77.0 Perrott Hill School 77.0
39 7 Oscar Mascunan Margetts Euan Backus 40.0 DNC 40.0 DNC 80.0 Dragon School 80.0
comments powered by Disqus