X

Result Details

Event name: Nationals - Silver Fleet
Date: 23 May 2009
Type:
Club: WPSNA
Classtype:RS FEVA , see more results
Rank SailNo Helm Crew Club R2 Nett Tally Flight Nat. QUALIFICATION Total
1 2617 Jacob Barnett Emma Barnett Royal Torbay YC no result 37 21 SILVER GBR 33 QUAL 37
2 3018 Tristan Bracegirdle Sam Barker Castle Cove SC no result 39 57 SILVER GBR 38 QUAL 39
3 1434 Jim Sowden Jamie Tarrant Highcliffe SC no result 41 47 SILVER GBR 39 QUAL 41
4 2890 Joshua Potts Peter Budden Spinnaker Club / Hill Head SC no result 42 60 SILVER GBR 36 QUAL 42
5 1800 Meghan Fletcher Hannah Eskritt Scaling Dam SC no result 44 30 SILVER GBR 31 QUAL 44
6 3075 Abigail Tanguy Clare Chapple Guernsey YC no result 52 52 SILVER GGY 49 QUAL 52
7 2587 Adam Kay Lisa Kay Warsash SC no result 52 31 SILVER GBR 41 QUAL 52
8 1307 Tom Johnson Tom Neate Oakham / Rutland SC no result 53 63 SILVER GBR 37 QUAL 53
9 3066 Morgan Peach david Mckinlay Royal Torbay Yacht Club no result 55 44 SILVER GBR 45 QUAL 55
10 3357 Matilda Dolin William Dolin Burghfield SC no result 55 19 SILVER GBR 38 QUAL 55
11 2045 Emily Nagel Sarah Kent Oakham / Rutland SC no result 57 22 SILVER GBR 37 QUAL 57
12 524 Edward Condor Edward Panek Gurnard SC no result 58 24 SILVER GBR 49 QUAL 58
13 3001 Sophie Andrews Alice Masterman Hayling Island SC no result 58 40 SILVER GBR 44 QUAL 58
14 1768 Sarah Hussey Esme Jones Royal Torbay YC no result 60 51 SILVER GBR 55 QUAL 60
15 2995 Gemma Bird Rafaella Quinton Hayling Island SC no result 61 49 SILVER GBR 31 QUAL 61
16 1250 Jovian Short James Barlow Royal Torbay YC no result 63 56 SILVER GBR 51 QUAL 63
17 843 Steph Webber Meadhbh Hogg Hill Head SC no result 65 65 SILVER GBR 58 QUAL 65
18 34 Delane Rutter Islay Grant Emsworth no result 66 72 SILVER GBR 58 QUAL 66
19 2508 Robert McPherson Herbie Harford Royal Torbay YC no result 66 67 SILVER GBR 48 QUAL 66
20 1306 Joe Burgin Angus Inman Oakham / Rutland SC no result 67 64 SILVER GBR 44 QUAL 67
21 211 Hester Brisbourne Anna McCormack Shropshire SC no result 70 25 SILVER GBR 46 QUAL 70
22 2883 Molly Gilbert Mollie Lippett Emsworth SC no result 71 23 SILVER GBR 50 QUAL 71
23 3173 Kellie Carmichael Emily McCall Annandale SC no result 73 16 SILVER SCO 54 QUAL 73
24 148 Iona Williams Oli Cutbill Hayling Island SC no result 73 61 SILVER GBR 51 QUAL 73
25 1525 Oliver Wright Greg Wright Royal Torbay YC no result 74 18 SILVER GBR 59 QUAL 74
26 2991 Megan Backhouse Molly Peel Beaver SC / Emsworth SC no result 76 33 SILVER GBR 47 QUAL 76
27 2012 Phoebe Warren Tabitha Peel Emsworth SC no result 77 8 SILVER GBR 46 QUAL 77
28 1838 Jenny Boyd Isabel Scruby Oakham / Rutland SC no result 82 43 SILVER GBR 54 QUAL 82
29 1839 Ed Lewis Toni Duffy Oakham / Rutland SC no result 84 41 SILVER GBR 57 QUAL 84
30 1829 Beth Garland Lewis Garland Emsworth Slipper SC no result 85 50 SILVER GBR 51 QUAL 85
31 571 Lilly Summers Zoe Smith Emsworth SC / Emsworth Slipper SC no result 86 27 SILVER GBR 54 QUAL 86
32 1308 Sveta Radionovskaya Misha Radionovsky Oakham / Rutland SC no result 91 14 SILVER RUS 56 QUAL 91
33 3341 Ben Oliver Tom Oliver Calshot SC no result 92 13 SILVER GBR 67 QUAL 92
34 1305 Tom Paddock Richard Randall Oakham / Rutland SC no result 93 10 SILVER GBR 67 QUAL 93
35 11 Molly Griffin Ruby Griffin Draycote Water SC no result 97 26 SILVER GBR 61 QUAL 97
36 2480 Georgina Houston Emily Hine Hayling Island SC no result 103 15 SILVER GBR 70 QUAL 103
comments powered by Disqus