X

Result Details

Event name: Inlands - Regatta Fleet
Date: 16 May 2009
Type:
Club: Grafham Water SC
Classtype:OPTIMIST , see more results
Rank SailNo Helm Club Nett M/F Ribbon Race 1A - Race 1B - Race 2A - Race 2B - Race 3A - Race 3B -
1 GBR5600 Gethin llewelyn OWEN Clwb Hwylio Pwllheli 8 M Turquoise 1 6 1
2 GBR5549 Arthur BROWN Royal Burnham YC 8 M Green 1 1 6
3 GBR5606 Sophie BAKER Yarmouth SC / Royal Victoria YC 9 F Purple 5 2 2
4 GBR5656 Matthew VINEY Cardiff Bay YC 11 M Pink 3 5 3
5 GBR5498 Alistair LAWRENCE Warsash SC 12 M Green 4 4 4
6 GBR5596 Cameron ALLEN Emsworth SC 13 M Turquoise 8 3 2
7 GBR5079 Pippa CROPLEY Warsash / Burghfield 14 F Pink 2 8 4
8 GBR5547 Robbie KING Warsash 17 M Turquoise 5 7 5
9 GBR4747 Iago DAVIES Clwb Hwylio Pwllheli 18 M Green 3 6 9
10 GBR5003 Jamie SMITH Papercourt SC / HISC 20 M Green 9 3 8
11 GBR5335 Hope GOZZETT Dabchicks SC 21 F Pink 4 11 6
12 GBR5725 Karyna MANUEL Welsh Harp London 23 F Pink 7 15 1
13 GBR5774 Fionn OFARRELL Welsh Harp London 23 M Green 8 2 13
14 GBR5502 Alistair GRANT Alton Water 28 M Turquoise 12 1 15
15 GBR4942 William KNATCHBULL Great Moor SC 29 M Green 13 9 7
16 GBR5368 Emilia BOYLE R.lym.y.c 33 F Purple 21 5 7
17 GBR4731 Harriet LUCAS-CLEMENTS Papercourt SC 37 F Pink 18 10 9
18 GBR5142 Anna LUCAS-CLEMENTS Papercourt SC 39 F Purple 19 8 12
19 GBR4509 Louise HUGHES Burghfield SC 40 F Pink 19 7 14
20 GBR5693 Oliver HILL Bewl Valley 44 M Turquoise 15 15 14
21 GBR5834 Issy GILBERT Emsworth SC 45 F Turquoise 17 12 16
22 GBR4793 Alex KING Warsash 51 M Turquoise 11 22 18
23 GBR5560 James EADY Royal Lymington 55 M Pink 26 19 10
24 GBR5578 Sally CLAPP RSYC 56 F Purple 16 29 11
25 GBR4662 Sam VINEY Cardiff Bay YC 57 M Turquoise 30 16 11
26 GBR5072 Philippa CHANDLER ESC 58 F Green 29 17 12
27 GBR5708 Alasdair IRELAND Toward SC 63 M Green 2 NYF51 10
28 GBR5815 Rhiannon FLACK Spinnaker SC 63 F Turquoise 32 28 3
29 GBR5390 Grace SUMMERS Emsworth SC 64 F Purple 20 39 5
30 GBR5687 Jordan LEE Clwb Hwylio Pwllheli 65 M Turquoise 10 4 NYF51
31 GBR4448 Matthew WALKER-MORECROFT Bowmoor SC 66 M Purple 27 26 13
32 GBR5877 Sophie HERITAGE Yarmouth 70 F Pink 6 13 NYF51
33 GBR5030 Oliver MARTINDALE Frampton-on-severn 70 M Purple 10 9 NYF51
34 GBR5780 William BEDFORD Spinnaker 73 M Purple 6 NYF51 16
35 GBR5722 Cora KENMUIR-HOGG Staunton Harold 74 F Pink 9 14 NYF51
36 GBR4884 Jane FURNESS Draycote Water SC 77 F Pink 14 12 NYF51
37 GBR4635 Elizabeth SHERWOOD HISC 78 F Purple 17 10 NYF51
38 GBR5179 Daniel DISCOMBE Bewl Valley 78 M Purple 12 NYF51 15
39 GBR4873 James BOWLER Shotwick Lake S 82 M Pink 23 NYF51 8
40 GBR5278 Abi BACK Bewl Valley SC 82 F Purple 18 13 NYF51
41 GBR5620 Hatty MORSLEY Portdinorwic S C 83 F Green 14 18 NYF51
42 GBR5253 Charlotte BOYLE R.lym.y.c 84 F Turquoise 13 20 NYF51
43 GBR4936 Benno MARSTALLER RSC 89 M Purple 15 23 NYF51
44 GBR4670 Matthew HODGES Papercourt 90 M Purple 25 14 NYF51
45 GBR5293 Iain SWORD Loch Tummel SC 90 M Turquoise 39 32 19
46 GBR4899 Rebecca GREAVES Leigh & Lowton SC / Scyc 91 F Green 24 16 NYF51
47 GBR5927 Daniel ATHERTON Gurnard / Yarmouth 91 M Purple 22 18 NYF51
48 GBR5158 Jessica JARMAN Warsash 92 F Turquoise 22 19 NYF51
49 GBR5533 Oscar WRIGHT Papercourt 93 M Purple 11 31 NYF51
50 GBR4806 Eloise TANGUY Guernsey YC 97 F Turquoise 40 40 17
51 GBR5489 Tadhg OFARRELL Welsh Harp London 97 M Pink 25 21 NYF51
52 GBR539 Helen SCEALES Yarmouth SC 97 F Turquoise 21 25 NYF51
53 GBR4903 Niall BOWERS CBYC 98 M Purple 23 24 NYF51
54 GBR5199 Isabella BLACK Bewl Valley SC 99 F Pink 28 20 NYF51
55 GBR4440 Jack MITCHELL Hayling Island SC 99 M Turquoise 27 21 NYF51
56 GBR5362 Tom ELDER Dorchester SC 100 M Pink 24 25 NYF51
57 GBR5876 Jonathan BROWN Restronguet 101 M Green 28 22 NYF51
58 GBR4924 Megan BOORMAN Saundersfoot 102 F Turquoise 34 17 NYF51
59 GBR4722 Stuart WISHART Papercourt SC 106 M Pink 38 NYF51 17
60 GBR4976 Jennifer LORIMER Warsash 107 F Pink 33 23 NYF51
61 GBR5676 Harry STEWARD Welsh Harp London 107 M Purple 26 30 NYF51
62 GBR5571 Alex SMALLWOOD Wraysbury 109 M Green 7 NYF51 NYF51
63 GBR5296 Harriet ROGERS Royal Lymington Y CUB 109 F Turquoise 31 27 NYF51
64 GBR5193 James MARSH Welsh Harp London 109 M Green 30 28 NYF51
65 GBR4466 Oscar WATTS Burghfield 110 M Green 33 26 NYF51
66 GBR5878 Niccolo VETTA Annandale 112 M Pink 37 24 NYF51
67 GBR5027 David RAIMBAULT St Catherine's SC 113 M Turquoise DSQ51 11 NYF51
68 GBR4598 James EALES Salterns SC 113 M Green 35 27 NYF51
69 GBR5256 Rosie WILLIAMSON Bowmoor 118 F Pink 16 NYF51 NYF51
70 GBR5017 Dermot GANNON Burghfield 119 M Purple 34 34 NYF51
71 GBR4977 Tomek BRUML Royal Lymington YC 122 M Pink 20 NYF51 NYF51
72 GBR4101 Alaric BATES Bowmoor SC 122 M Purple 38 33 NYF51
73 GBR5025 Katie BENNETT-JONES St Catherine's SC 129 F Turquoise 43 35 NYF51
74 GBR5380 Katherine PARISH Grafham Water SC 129 F Turquoise 41 37 NYF51
75 GBR5662 William WIELICZKO Welsh Harp London 131 M Pink 29 NYF51 NYF51
76 GBR4916 Peter BADDELEY WLSC / Burghfield 131 M Turquoise 44 36 NYF51
77 GBR5512 Matthew BRAYBROOK Burnham SC 131 M Turquoise 42 38 NYF51
78 GBR5363 Izzy MILFORD Loch Tummel SC 133 F Green 31 NYF51 NYF51
79 GBR5324 Louis BRAND Corinthian Otters 134 M Green 32 NYF51 NYF51
80 GBR5159 Hannah STOWE Grafham Water 137 F Turquoise 35 NYF51 NYF51
81 GBR5555 Joshua WAHA Royal Southern YC 138 M Pink 36 NYF51 NYF51
81 GBR5696 Dominic COTTERILL Great Moor SC 138 M Purple 36 NYF51 NYF51
83 GBR3217 Tom DANIEL HISC / Svyc 139 M Green 37 NYF51 NYF51
84 GBR5267 Vita HEATHCOTE R.lym.y.c. 141 F Green 39 NYF51 NYF51
85 GBR5313 Douglas WILSON Welsh Harp London 142 M Purple 40 NYF51 NYF51
86 GBR5134 James HAMMETT Papercourt / HISC 143 M Green 41 NYF51 NYF51
87 GBR5855 Angus ECKSTEIN Dabchicks SC West Mersea 144 M Purple 42 NYF51 NYF51
88 GBR2248 Sally LORIMER Warsash 153 F Pink NYF51 NYF51 NYF51
88 GBR4508 Toby WOODCOCK NBYC 153 M Pink NYF51 NYF51 NYF51
88 GBR5111 Mia MANUEL Welsh Harp London 153 F Pink NYF51 NYF51 NYF51
88 GBR5470 Nicholas WISHART Papercourt SC 153 M Pink NYF51 NYF51 NYF51
88 GBR4720 James GRANT Alton Water 153 M Green NYF51 NYF51 NYF51
88 GBR4845 James GENT Warsash / Burghfield 153 M Green NYF51 NYF51 NYF51
88 GBR5447 Hatty CAGE Bewl Valley SC 153 F Green NYF51 NYF51 NYF51
88 GBR5664 Dominic HALL Papercourt SC 153 M Green NYF51 NYF51 NYF51
88 GBR5916 Rebecca BRYANT Annandale 153 F Green NYF51 NYF51 NYF51
88 GBR4832 Alice BLOOMFIELD Papercourt 153 F Purple NYF51 NYF51 NYF51
88 GBR5316 Matthew HINE HISC 153 M Purple NYF51 NYF51 NYF51
88 GBR5500 Hannah BRISTOW Budworth 153 F Purple NYF51 NYF51 NYF51
88 GBR4640 Jack LUCAS-CLEMENTS Papercourt SC 153 M Turquoise NYF51 NYF51 NYF51
comments powered by Disqus