X

Result Details

Event name: Qualifier
Date: 21 March 2009
Type:
Club: Stokes Bay Sailing Club
Classtype:LASER RADIAL , see more results
Rank SailNo Helm Club Nett M/F Category G/S/B Race1A PF2 Race 1B PF2 Race 2A PF2 Race 2B PF2 Race 3A PF2 Race 3B PF2 Race 4
1 195120 James GRANT Restronguet 8 Y G 4 2 2 7
2 192829 Cameron DOUGLAS West Kirby 13 Y G 2 14 8 3
3 189322 Max ROBINSON Plymouth Youth 21 Y G 20 2 2 17
4 179561 Sam VANDORMAEL VVW Galgenweel 24 Y 14 6 4 BFD110
5 183557 David GRANT Restronguet 25 J B 52 10 4 11
6 193011 Jon Emmett Weir Wood 26 G 2 22 26 2
7 184324 Freddie CONNOR Bexhill 36 Y G 8 24 38 4
8 195115 Aaron Smith Papercourt 36 Y G 6 16 14 BFD110
9 190478 Andrea BREWSTER Frensham Pond SC 37 L G 6 30 DNC110 1
10 194859 Oscar McVeigh Wimbledon Park 38 Y G 16 12 10 BFD110
11 184170 Nikolaas VAN DE LOOCK RBSC 39 76 22 12 5
12 194679 Elliot HANSON Redesmere SC 41 J B 10 8 40 23
13 192440 Ali YOUNG WPNSA 42 L G 12 10 28 20
14 180368 Ian Gregory Frensham Pond 47 M S 86 4 12 31
15 193138 Matthew O'DOWD RSGYC 47 Y 30 6 14 27
16 191269 Michael Clark Warsash 57 Y G 60 16 22 19
17 190564 Robbie URWIN Royal Lymington 62 Y B 78 38 18 6
18 190810 Tom Willis Downs 64 Y G 36 46 6 22
19 191450 Tom PELSMAEKERS ZSC Broechem 64 Y 72 14 20 30
20 193216 Anthony PIETERS RBSC 65 Y 22 30 32 13
21 185961 Oliver Wright Rotherham 67 Y B 16 64 22 29
22 193211 Matthias VAN DE LOOCK RBSC 68 Y 24 34 10 44
23 192519 Charlotte Dobson R Northern & Clyde 68 L G 18 26 96 24
24 189369 Jeroen BELIS RBSC 71 Y 62 4 24 43
25 193455 John Booth Stokes Bay 75 S 14 20 86 41
26 195170 Mary FENTON-JONES Papercourt SC 77 L Y G 58 42 20 15
27 195131 Robin ELSEY Restronguet 79 Y G 24 44 16 39
28 195114 Olly PORTER Lymington 80 Y G 26 62 46 8
29 191247 Chris Penney East Antrim 81 Y G 30 48 6 45
30 182565 Jack Hopkins Delph 85 Y B 22 52 38 25
31 192537 Duncan Keates Parkstone 86 Y G 44 28 50 14
32 194992 Sophie McKeeman Bowmoor 88 L Y G 76 28 50 10
33 192837 Kate Sargent Saltash 88 L Y G 44 18 26 46
34 186674 Kerry MORGAN Weston SC 90 L S 10 NYF110 52 28
35 194877 Stevie BECKETT Solva 91 Y G 32 24 56 35
36 193261 Rosie Chapman Mounts Bay 94 L G 12 50 82 32
37 186031 Phil McCoy Emsworth Slipper 94 Y G 46 36 92 12
38 192845 Ben ELVIN Wembley SC 95 S 26 74 60 9
39 178720 Jon EVANS Royal Victoria YC 96 Y B 94 36 42 18
40 183176 Jack WETHERELL Beaver SC 99 J B 20 58 68 21
41 191330 Sarah KENNEDY Yealm 102 L M B 66 20 94 16
42 188597 Richard CUMPSTY Chew Valley 103 Y G 42 60 28 33
43 166592 Harry Houlding Restronguet 104 Y B 54 62 8 42
44 173521 Josh KERR Largs 105 Y B 18 84 36 51
45 193248 Christian TOWNROW Restronguet SC 108 Y B 52 8 48 52
46 146435 Cameron Scott Chew Valley 109 Y B 68 42 18 49
47 189216 Dave KENEFICK Royal Cork YC 110 Y 84 46 24 40
48 188009 Lawrence WALTERS Keyhaven 112 Y B 60 18 66 34
49 178479 Hannah SNELLGROVE Lymington 112 L G 40 80 46 26
50 191430 Andrew Brown Budworth 113 Y G 68 32 34 47
51 192800 Stephanie WICKEN Wilsonian SC 116 L Y B 58 34 44 38
52 189180 Ben Hodges Emsworth Slipper 119 Y G 70 12 74 37
53 165493 Adam Underwood Cotswolds 122 B 80 54 32 36
54 190803 Sarah Butterfield Stokes Bay 128 L Y G 38 52 40 50
55 185732 Bob Cudmore Stokes Bay 129 M S 4 72 88 53
56 192431 Douglas Lloyd-Haynes Newquay 134 Y B 32 80 54 48
57 189068 Lorenzo CHIAVARINI R Northern & Clyde 146 J B 36 56 66 54
58 168950 Max Hunt Whitstable 147 M B 88 54 34 59
59 188633 Katie Tomsett Stokes Bay 150 L Y B 34 58 70 58
60 194872 Anna Piggott Shotwick Lake 150 L Y G 46 44 60 71
61 192581 Hannah DIAMOND Warsash SC 158 L G 56 38 DNC110 64
62 192719 Richard Keates Parkstone 160 Y G 64 66 30 BFD110
63 169016 Julia Beck Papercourt 162 L Y B 96 40 56 66
64 144763 Ralph BONFIELD Cam SC 163 B 104 32 70 61
65 189196 Andrew Lis Stone 164 Y B 78 68 36 60
66 189184 Andrew Byrne King Geroge V 165 B 84 50 58 57
67 177957 Julien Shawyer Datchet Water 167 B 86 40 64 63
68 165223 Sarah BUTCHER Cargreen YC 170 L B 62 64 44 BFD110
69 189386 Josh Mclynn Wimbledon Park 171 Y B 100 78 16 77
70 183952 John Reay Island Barn 172 M B 70 26 76 BFD110
71 189316 Alistair Lucas Avon 174 S 66 56 52 73
72 189093 Thomas WEEKES Maidenhead SC 175 Y B 8 92 102 75
73 190846 George Spedding Queen Mary 176 Y G 38 68 90 70
74 180340 Liam Gardner West Kirby 176 Y B 88 66 42 68
75 191794 Tom Piggott Shotwick Lake 178 J B 54 48 76 DNC110
76 182254 Anna CARPENTER Elton SC 180 L Y G 48 70 90 62
77 193723 Nolan Dawson Oxford 181 M S 28 72 82 81
78 192842 Jonty Freeman Newhaven & S'ford 186 Y B 28 100 74 84
79 189458 Josh BAYNARD Plymouth Youth Sailing 187 Y B 48 74 80 65
80 176851 Rheanna PAVEY Alton Water 191 L J B 82 90 30 79
81 174680 Will HARRIS Papercourt 196 J B 82 60 54 BFD110
82 187091 Daniel STOKES Beaver 204 Y B 50 82 72 BFD110
83 190587 Annalise MURPHY National YC 209 L 90 94 64 55
84 180342 Roger STABBINS Restronguet 212 Y B 50 88 86 76
85 189364 Will HACKNEY North Lincs 213 Y B 34 DNE110 78 69
86 193786 Ben Chrystall Dell Quay 214 J B 56 84 94 74
87 184144 Max WILLIAMS Starcross YC 214 Y B 72 86 62 80
88 192498 Alex LEONARD Pennine SC 220 Y B 42 82 68 DNE110
89 190589 Saskia TIDEY Royal Irish 222 L Y 40 NYF110 104 78
90 172801 James Price Mengeham Rythe 222 B 92 78 72 72
91 164513 Stephen Lloyd Oxford 224 Y B 94 76 92 56
92 177578 Rosie Tribe Whitstable 229 L B 74 106 88 67
93 192525 Charlotte GREENHALGH Elton SC 230 L Y G 98 70 62 BFD110
94 193677 Billy Miness Emsworth Slipper 233 Y B 64 86 100 83
95 191316 Aimee SARACCO-JONES Pwllheli 234 L Y B 74 76 84 BFD110
96 192539 Ben DANCER Saundersfoot 236 Y B 98 102 48 90
97 185712 Jennifer Botterill Sutton Bingham 237 L B 92 94 58 87
98 190909 Clare Carruthers Chew Valley 256 L Y B 80 98 78 BFD110
99 188274 Sam Hall Bassenthwaite 266 Y B 90 96 80 BFD110
100 195056 Siwan Bryn Roberts Pwllheli 269 Y B 100 108 84 85
101 184313 Robert Draper Stokes Bay 272 M B 104 88 98 86
102 193852 Robert Forshaw SCYC 274 Y B 112 92 100 82
103 193220 Nick KERR Largs 288 Y B 102 90 96 BFD110
104 165494 Alice Butler Warsash 295 L Y B 106 102 104 89
105 190565 Sam PRIME Royal Victoria YC 302 Y B 110 104 110 88
106 186829 Lauren Wilkie Largs 302 L Y B 108 96 98 BFD110
107 183200 Holly PAVEY Alton Water 304 L Y B 96 98 108 DNE110
108 183442 Abi STODEL BSC 308 L B 102 104 102 BFD110
109 180287 Matthew NORRIS Warsash SC 316 J B 114 100 106 DNE110
comments powered by Disqus