X

Result Details

Event name: Inlands
Date: 27 September 2008
Type:
Club: Rutland Sailing Club
Classtype:RS200 , see more results
Rank SailNo Helm Crew Club R1 R2 R3 R4 Pts
1 77 Geoff Caveth Emma Clarke Army SA/Littleton SC 1 1 1 -2 3
2 1350 James Peters Alan Roberts Hayling Island SC 1 1 -4 4 6
3 1130 Rob Janering Hugh Hehta Wembley SC -17 5 2 3 10
4 1190 Martin Penty James Penty Beaver SC 2 6 3 -7 11
5 786 Alan Krailing Helen Krailing Waldringfield SC 4 4 -14 3 11
6 1286 Roger Gilbert Jane Willan Frensham Pond SC 3 8 1 -9 12
7 1301 Pete Vincent Tessa Nicholls Bristol Corinthian YC 5 7 -10 1 13
8 1323 David Hivey Jane Hivey Merchant Taylors School 7 2 5 -8 14
9 1313 Steve Dunn Rachel Jones Wembley SC 2 (OCS) 8 6 16
10 1088 James Boyce Sarah Hornby Papercourt SC 11 4 2 -18 17
11 1065 Tom Gillard Oliver Wright Sheffield Viking SC -13 9 6 2 17
12 771 Marshall King Heather King Royal St George YC 8 3 6 -29 17
13 1165 Ian Pickard Noelue Vidal RYA 17 3 3 -19 23
14 1167 Ronald Millar Tor Mucklow Dalgety Bay SC 3 -26 8 12 23
15 345 Karen Baker Ed Whitehead Parkstone SC 10 5 9 -13 24
16 1329 Trudie Fell Christian Humphries Burghfield SC 5 13 -20 8 26
17 876 Keith Escritt Anne Saul Yorkshire Dales SC 6 -22 7 13 26
18 481 John Teague Jo Lucas Bristol Corinthian YC 9 -25 17 1 27
19 734 John Greenland Clare Stubbs Royal Ocean Racing Club 6 -19 13 10 29
20 1231 Sarah Allan Jane Alexandre Littleton SC 7 7 15 -22 29
21 988 Chris Martin Rach Harrison Burghfield SC 8 -18 17 5 30
22 600 Fiona Hall Paul Rigg Littleton SC -21 9 10 12 31
23 766 Charlie Roome Prue Roome Itchenor SC 4 18 -27 10 32
24 1003 Andy Smith Em Smith Bass 15 -22 12 5 32
25 626 Caroline Martin Neil Hayes Burghfield SC 14 15 (OCS) 6 35
26 529 Toby Ashton Rachel Ashton Burghfield SC -20 6 15 15 36
27 1353 Sue Antonelli Jo Lloyd Littleton SC 14 12 11 -16 37
28 1178 Stephen Janering Lottie Wakeling Wembley SC 10 (OCS) 5 24 39
29 1010 Steve Restall Katie Restall Downs 22 2 (OCS) 17 41
30 940 Dicken Maclean Nicola Brook Island Barn Resovoir SC 11 21 (OCS) 9 41
31 1296 Chris Pickles Laura Westell Delph SC 12 -28 9 20 41
32 1293 Andrew Boyce Clare Michelmore Papercourt SC 19 10 12 -26 41
33 487 Oliver Vidal Sam Tozer Bowmoor SC 16 14 -18 11 41
34 620 Natasha Lister Helen Williamson Durham Uni -20 19 4 19 42
35 953 Nicholas Charles Juliet Kingsnorth Littleton SC 21 (OCS) 7 14 42
36 1325 Charlotte Savage Matthew Tuppery Bristol Corinthian YC 12 16 -21 14 42
37 1289 Patch Fillery Sarah Skerten Littleton SC 16 11 16 -25 43
38 1022 Paul Lynch Johanna Brown Lancing SC -24 14 16 15 45
39 584 Paul Whitbread Corinne Whitbread Burghfield SC 13 15 18 -21 46
40 915 Gemma Frier Sam Thompson RNSA -18 17 13 18 48
41 1264 Simon Gillow Adam Page Chipstead SC -28 8 19 22 49
42 1295 Kevin Druce Lydia Frew Datchet SC 19 11 19 -23 49
43 640 Katharine Lovering Ellie Martin Burghfield SC -25 23 23 4 50
44 1026 Paul Williamson Hazel Williamson Staunton Harold -28 20 20 11 51
45 1303 Damon Roberts Flavia Roberts Hayling Island SC 22 12 -30 17 51
46 1285 Paul Teague Fi Lucas Bristol Corinthian YC -24 17 11 24 52
47 371 Sarah Taylor Lucy Matthews Locks SC 18 -21 14 20 52
48 1117 Henry Maxfield Lucy Preston Papercourt SC 15 23 -26 16 54
49 1080 Tom Crompton Roger Philips Budworth SC 26 25 (OCS) 7 58
50 526 Liz Jamie Liz Copland Oxford -27 10 23 25 58
51 691 Phil Smith Naomi Darling Bassenthwite 9 -27 24 27 60
52 1263 Julian Bradley Lesley Bates Wembley SC -33 13 22 28 63
53 1092 Katy Shepherd Dan Phillips Ripon SC 23 16 29 -30 68
54 1020 Andrew Hartly Eve Hartley Ripon 30 20 26 -32 76
55 225 James Morley William Morley Ulley SC 26 28 22 -30 76
56 888 Matt Sheahan Ellie Sheaham Netley SC -32 29 27 21 77
57 1186 Julian Sawyer Lynn Sawyer Bristol Corinthian YC 27 24 28 -34 79
58 748 Matt Bromley Andrea Morgan Budworth SC 29 -34 24 28 81
59 832 Wes Kangurs Jo Kangurs BCYC -35 30 25 26 81
60 1339 Edward Langford Cath Kent Oakham School -36 24 25 36 85
61 574 Philip Benn Pippa Fletcher Ripon/Scaling Dam 30 29 -32 27 86
62 255 Andrew Connellan Karen Connellan Middle Nene SC 25 31 -33 32 88
63 1258 Jamie Rankin Nick Williams Oakham School -39 35 32 23 90
64 552 Dave Harris Jon Cooper Severn SC -34 27 34 29 90
65 508 Adam Jenkins Yihyi Hwang Wembley SC -37 35 21 35 91
66 448 Kate Greer Mel Smith Middle Nene SC 29 32 30 -34 91
67 1342 Sarah Green David Green Llandegfedd -35 31 28 33 92
68 1147 Chris Appleton Sam Childs Bristol Corinthian YC 32 30 -36 31 93
69 639 Stefan Bennett Richard Taylor Frensham Pond SC -36 33 31 31 95
70 560 Chris Hawley Tristan Cooper Severn SC -34 34 29 33 96
71 651 Douglas Maxwell Sheridan Killwick Wembley SC 31 32 35 -37 98
72 726 Anthony Jessup Kelly Brown Middle Nene SC 33 -36 31 35 99
73 968 Mike Fogg Sue Fogg West Riding -37 33 33 37 103
74 749 Xzvier Quillien Domitille Quillien Littleton SC 31 37 -38 38 106
75 1268 Anna McCormack Harry Oliver Oakham School -38 36 37 36 109
76 5901 Dan Perry Penny Johnson Derwent Reservoir SC 23 26 (DNC) DNC 128
77 1269 Oli Holland Will Lewis Oakham School (DNC) 38 DNC DNC 196
78 477 Simon Benson Ali Mitchell Derwent Reservoir SC (DNC) DNC DNC DNC 237
comments powered by Disqus