X

Result Details

Event name: VOLVO MUSTO Optimist Inland Championships - Regatta Fleet
Date: 19 May 2008
Type:
Club: Grafham Water Sailing CLub
Classtype:Optimist , see more results
Rank SailNo Helm Club Nett M/F Prize Age Race 1 Race 2 Race 3 Race 4 Race 5 Race 6 Race 7
1 GBR5800 Ross MACKLEY Spinnaker 19 M 12 1 1 7 18 6 2 2
2 GBR5459 Milo GILL-TAYLOR Spinnaker 31 M 8 2 21 17 3 4 4 1
3 GBR5515 Emily KING NBYC 36 F 11 11 7 2 5 60 3 8
4 GBR5001 Sam CROSBY Guernsey YC 40 M 12 10 6 14 13 3 5 3
5 GBR5409 Jack COX Salterns 44 M 11 7 5 1 19 2 26 10
6 GBR5423 Sam PEARCE Burghfield 44 M 11 3 4 9 4 10 14 52
7 GBR5251 Isabella MINKS Corinthian Otters 55 F 10 26 8 12 1 15 8 11
8 GBR2911 Alex SMALLWOOD Wraysbury 66 M 9 5 13 3 2 8 38 35
9 GBR5520 Geoffrey SHERWOOD Hayling Island 70 M 11 4 NYF80 10 20 12 1 23
10 GBR4510 Tommy DARLING HISC 75 M 10 8 2 5 23 26 11 NYF80
11 GBR5752 James SCOTT Papercourt S.c. 79 M 9 13 16 13 8 11 18 24
12 GBR4647 Jamie CALDER Loch Tummel SC 81 M 10 14 14 21 30 16 12 4
13 GBR5315 Mary PERKINS St Catherine's 83 F 10 9 17 6 26 7 24 20
14 GBR5197 Bas VAN DE NOBELEN Papercourt SC 85 M 14 25 15 16 7 30 16 6
15 GBR5506 Oliver MORRELL SHSC 86 M 9 6 30 8 34 20 15 7
16 GBR5628 Tom REID RLymYC / Mudeford 87 M 10 12 18 15 22 5 20 17
17 GBR5112 George HAYNES Weir Wood SC 96 M 10 33 12 29 9 17 13 16
18 GBR4075 Adam GODDARD Guernsey YC 96 M 14 21 11 11 32 13 28 12
19 GBR4869 Jamie ALDRIDGE Burnham SC 97 M 10 18 26 4 14 21 21 19
20 GBR4984 Katie PRESCOTT Lymington 102 F 11 24 25 19 28 19 10 5
21 GBR5377 Edward HAYNES Weir Wood SC 102 M 12 28 10 20 16 14 27 15
22 GBR4913 Emily GENT Burghfield / Warsash 109 F 10 20 42 18 17 18 6 30
23 GBR4779 Jacob SIDEBOTTOM Guernsey YC 114 M 10 37 34 35 6 1 25 13
24 GBR4939 Philippe MARR Chipstead 117 M 14 30 24 28 24 9 23 9
25 GBR5529 Teresa FRANZ Papercourt SC 142 F 10 22 33 30 37 27 9 21
26 GBR4508 Toby WOODCOCK NBYC 147 M 11 16 19 27 31 29 32 25
27 GBR5830 Sam TWEEDLE Emsworth SC 154 M 10 23 23 31 25 36 30 22
28 GBR5181 Catriona MACIVER NBYC 160 F 12 40 3 34 36 32 29 26
29 GBR4041 Martha RHODES Middle Nene SC 166 F 11 29 22 49 11 41 19 44
30 GBR5172 Kathryn HUTTON-PENMAN Corinthian Otters 166 F 10 15 32 25 21 39 42 34
31 GBR5503 Edward CURRAN Burghfield 169 M 11 36 28 33 41 52 17 14
32 GBR5780 William BEDFORD Spinnaker 176 M 9 31 37 24 10 31 47 43
33 GBR5180 Liberty ASKEW HISC 181 F 11 45 39 45 29 28 22 18
34 GBR5433 Alasdair LOGAN Clyde Cruisingc 186 M 12 39 29 22 49 22 43 31
35 GBR4581 Theo SEELY Yarmouth 197 M 10 34 53 NYF80 33 34 7 36
36 GBR5727 Robert SAUNDERS Chipstead 199 M 11 27 48 38 42 24 31 37
37 GBR5547 Charlie DARLING HISC 206 F 12 17 9 23 27 50 NYF80 NYF80
38 GBR5047 Alex BIBBY Bowmoor 207 F 10 48 31 32 43 38 34 29
39 GBR5568 James THORNE-LARGE Chipstead 211 M 11 19 27 43 54 23 53 46
40 GBR5136 Poppy DANIEL HISC & Seaview YC 215 F 11 43 43 26 46 25 39 39
41 GBR4720 Alistair GRANT Alton Water 225 M 10 52 36 40 15 42 40 53
42 GBR5680 Beci HYDON Shustoke 243 F 12 47 38 39 NYF80 46 45 28
43 GBR4564 Samuel BRICKWOOD Hamble River 243 M 11 58 44 36 35 55 33 40
44 GBR5159 Hannah STOWE Grafham Water SC 246 F 10 38 50 NYF80 45 49 37 27
45 GBR5472 Maxim FRANKISH Warsash 249 M 11 61 54 55 39 33 35 33
46 GBR4733 Sarah JARMAN RLymYC 252 F 10 51 20 42 44 54 NYF80 41
47 GBR5380 Elizabeth PARISH Grafham Water SC 255 F 12 44 40 46 38 45 49 42
48 GBR5666 Rhiannon FLACK Spinnaker SC / Hamble River SC 277 F 10 56 55 54 52 48 36 32
49 GBR5079 Pippa CROPLEY Warsash / Burghfield 277 F 9 41 52 NYF80 48 47 41 48
50 GBR4977 Tomek BRUML Royal Lymington 278 M 9 54 58 48 12 62 52 54
51 GBR5306 Kirsten MATTHEWMAN Sea View YC / Papercourt SC 280 F 12 60 46 50 47 40 46 51
52 GBR4850 Alexander RUSSELL Northampton SC 292 M 10 35 45 NYF80 40 35 57 NYF80
53 GBR4540 Adam ROWE Neyland YC 294 M 9 49 56 52 59 37 51 49
54 GBR5216 Alex JOESBURY Budworth SC 306 M 10 53 51 44 58 59 50 50
55 GBR4412 Josh DAWSON Budworth SC 307 M 10 63 61 41 56 58 44 47
56 GBR4122 Phoebe WOOD Bowmoor 311 F 10 NYF80 47 37 50 43 54 NYF80
57 GBR4993 Nicola STAGG Bowmoor 311 F 10 57 57 53 57 51 55 38
58 GBR4864 Auberon CZARTORYSKI-BRUSETH RLYC 312 M 12 42 35 47 51 57 NYF80 NYF80
59 GBR5335 Hope GOZZETT Dabchicks SC 352 F 9 NYF80 NYF80 NYF80 55 44 48 45
60 GBR539 Helen SCEALES Yarmouth SC 354 F 9 50 59 51 DNF80 56 58 DNF80
61 GBR4916 Peter BADDELEY Wraysbury / Burghfield 360 M 8 65 62 NYF80 61 61 56 55
62 GBR5017 Niamh GANNON Burghfield 369 F 10 32 41 56 DNC80 NYF80 NYF80 NYF80
63 GBR4538 Dermot GANNON Burghfield 370 M 8 66 63 57 62 63 59 NYF80
64 GBR4760 Sophia HARPER Bosham SC 401 F 10 55 NYF80 NYF80 53 53 NYF80 NYF80
65 GBR5324 Louis BRAND Corinthian Otters 403 M 9 59 60 NYF80 60 64 NYF80 NYF80
66 GBR5435 Rachel MAWER Clyde Cruisingc 415 F 10 46 49 NYF80 NYF80 NYF80 NYF80 NYF80
67 GBR5804 Ashley DICKESON Chipstead SC 462 M 11 62 NYF80 NYF80 NYF80 NYF80 NYF80 NYF80
68 GBR3382 Max ODELL Northampton 464 M 10 64 NYF80 NYF80 NYF80 NYF80 NYF80 NYF80
69 GBR3954 David BRAND Papercourt SC 480 M 11 NYF80 NYF80 NYF80 DNC80 NYF80 NYF80 NYF80
69 GBR4019 Eliza KEARNS Yarmouth SC 480 F 0 NYF80 NYF80 NYF80 NYF80 NYF80 NYF80 NYF80
69 GBR4440 Jack MITCHELL HISC / Warsash 480 M 10 NYF80 NYF80 NYF80 NYF80 NYF80 NYF80 NYF80
69 GBR4755 Ryan ORR Salterns 480 M 11 NYF80 NYF80 NYF80 NYF80 NYF80 NYF80 NYF80
69 GBR5263 Huw EDWARDS Port Dinorwic SC 480 M 9 NYF80 NYF80 NYF80 NYF80 NYF80 NYF80 NYF80
69 GBR5358 Georgia KEARNS Yarmouth SC 480 F 10 NYF80 NYF80 NYF80 NYF80 NYF80 NYF80 NYF80
69 GBR5360 Hatty MORSLEY Portdinorwic SC 480 F 9 NYF80 NYF80 NYF80 NYF80 NYF80 NYF80 NYF80
69 GBR5471 Ella MITCHELL HISC / Warsash 480 F 11 NYF80 NYF80 NYF80 NYF80 NYF80 NYF80 NYF80
69 GBR5647 Tom MCLEAN HISC / Nssc 480 M 11 NYF80 NYF80 NYF80 NYF80 NYF80 NYF80 NYF80
69 GBR5648 Hannah MCLEAN HISC / Nssc 480 F 11 NYF80 NYF80 NYF80 NYF80 NYF80 NYF80 NYF80
69 GBRTBA Benno MARSTALLER Restronguet SC 480 M 8 NYF80 NYF80 NYF80 NYF80 NYF80 NYF80 NYF80
comments powered by Disqus