X

Result Details

Event name: Inlands
Date: 01 April 2006
Type: Inlands
Club: Grafham Water Sailing CLub
Classtype:Fireball , see more results
Rank SailNo Helm Crew Club Nett Race 1 Race 2 Race 3 Race 4 Race 5
1 14919 Matt Burge Righard Wagstaff Poole S.C. 6 1 5 </strike> 1 2 2
2 14830 Chips Howarth Vyv Townend Hayling Island SC 7 2 3 </strike> 3 1 1
3 14915 Dave Wade Anthony York Northampton 12 6 1 2 3 33 </strike>
4 14839 Kevin Hope Russ Thorne Notts County 17 8 </strike> 4 4 6 3
5 14903 Adam Whitehouse Ed Ayre Draycote Water 21 4 2 7 8 33 </strike>
6 13684 Matt Mee Graham Nelson Hollingworth 22 3 9 6 4 33 </strike>
7 14894/14790 Noel Butler Hugh Butler Dun Laoghaire M.Y.C 22 33 </strike> 8 5 5 4
8 14628 Simon Maskell Jon Watkins Hunts S.C. 32 7 11 8 13 </strike> 6
9 14807 Tom Foskett Tim Needham Staunton Harold SC 41 9 13 9 33 </strike> 10
10 14611 Nigel Potter Simon Hibbert Notts County 42 13 16 </strike> 11 11 7
11 14864 Tim Rush John Curzon Staunton Harold 43 14 </strike> 12 12 14 5
12 14857 Becky Priest Tim Saunders Staunton Harold 44 10 6 10 18 33 </strike>
13 14550/14901 Miles Thomas Paul Roe DWSC 51 20 </strike> 15 13 15 8
14 14924 Shane MacCarthy Horatio Davis Greystones SC 65 11 14 33 </strike> 7 33
15 14920 Vince Horey Andrew Thompson King George S.C. 83 5 33 </strike> 33 12 33
16 14803 Andy Foskett Howard Jones Staunton Harold SC 92 16 33 </strike> 33 10 33
17 14667 Neal Gibson David Graham Sunderland YC 93 18 33 </strike> 33 9 33
18 14909 Ian Priest Mike Stoddart King George S.C. 98 22 10 33 </strike> 33 33
19 14182 Tim Riley Tim Frary Waveney and Oulton Broad 99 33 </strike> 17 33 16 33
20 14853 Derian Chandler Andy Scott Chew Valley S.C. 101 17 33 </strike> 33 18 33
21 14805 Mark Maskell Batt Fishers Green 103 19 33 </strike> 33 18 33
22 14901 Ian Westorn Keith Bundy Draycote Water 106 33 </strike> 7 33 33 33
23 14867 Veronica Falat Ben Falat Waveney and Oulton Broad 111 12 33 </strike> 33 33 33
24 14783 Damian Abbatt Stephen Digby West Riding SC 114 15 33 </strike> 33 33 33
25 14870 Peter Wood James Wood Draycote Water 120 21 33 </strike> 33 33 33
26 14268 Nick Hurst Caroline Still Shoreham S.C. 122 23 33 </strike> 33 33 33
27 14873 Keryn Henwood-Fox Gary Henwood-Fox Thornbury 123 24 33 </strike> 33 33 33
28 12269 Tim Wilkins Heather Martin Hickling Broad S.C. 132 33 </strike> 33 33 33 33
28 14723 Jemima Line Gavin Tillson TCC 132 33 </strike> 33 33 33 33
28 14771 Terry Forbes Simon Forbes Staunton Harold 132 33 </strike> 33 33 33 33
28 14774 Rodger Etherington Dawn Jasper Brightlingsea 132 33 </strike> 33 33 33 33
28 14865 Andrew Bines Kerrie Forster Brightlingsea 132 33 </strike> 33 33 33 33
comments powered by Disqus