X

Result Details

Event name: Grafham Grand Prix - Fast Asymmetric
Date: 02 January 2012
Type:
Club: Grafham Water Sailing CLub
Classtype:Handicap , see more results
Rank Class Fleet SailNo Helm Crew Club R1 R2 Nett PY Total Notes
1 49er Fast Asymmetric 1110 Dan Henderson George Hand University of Portsmouth SC 1.0 1.0 2.0 695 2.0 O/L
2 29er Fast Asymmetric 1509 Callum Ellis Will Harris Queen Mary SC 4.0 2.0 6.0 893 6.0 O/L
3 B14 Fast Asymmetric 788 Mark Barnes Dan Hare Whitstable YC 5.0 4.0 9.0 855 9.0 VI
4 Musto Skiff Fast Asymmetric 351 Ian Martin Datchet Water SC 2.0 9.0 11.0 855 11.0 O/L
5 RS800 Fast Asymmetric 44 David Hivey James Barlow Sailingtogs.com 7.0 5.0 12.0 812 12.0 VI
6 RS800 Fast Asymmetric 1148 Andrew Peake Stephanie Brimacombe Whitstable 8.0 6.0 14.0 812 14.0 O/L
7 29er Fast Asymmetric 1782 Tom Bucktrout Jeremy Williamson GWSC & HISC 9.0 8.0 17.0 893 17.0 O/L
8 RS800 Fast Asymmetric 868 Joel Walker Sarah Crossman GWSC 13.0 7.0 20.0 812 20.0 O/L
9 D-One Fast Asymmetric 105 Andy Couch Rudyard Lake SC 10.0 12.0 22.0 971 22.0 O/L
10 RS400 Fast Asymmetric 1339 Mark Reddington Colin Staite 15.0 11.0 26.0 949 26.0 VI
11 RS400 Fast Asymmetric 1246 Scott Allen Charlie ODell Oxford SC 11.0 16.0 27.0 949 27.0
12 Musto Skiff Fast Asymmetric 376 Jamie Hilton Datchet 3.0 25.0 28.0 855 28.0 CA
13 Laser 4000 Fast Asymmetric 4682 John Reynolds Fran Howell GWSC 6.0 24.0 30.0 911 30.0 VI
14 Musto Skiff Fast Asymmetric 456 Sergei Samus Whitstable 20.0 10.0 30.0 855 30.0 VI
15 RS800 Fast Asymmetric 806 David Hand Georgina Hand GWSC 18.0 15.0 33.0 812 33.0 O/L
16 RS400 Fast Asymmetric 1275 Jasper Barnham Graham Sexton Snettisham Beach SC & Thorpe Bay SC 16.0 17.0 33.0 949 33.0 O/L
17 RS400 Fast Asymmetric 1340 Sam Neal Simon Dabson GWSC 21.0 13.5 34.5 949 34.5 CA
18 RS400 Fast Asymmetric 1228 A James A Johnson GWSC 17.0 18.0 35.0 949 35.0 CA
19 Musto Skiff Fast Asymmetric 288 Richard Smith Blue Circle SC 39.0 DSQ 3.0 42.0 855 42.0 O/L
20 RS400 Fast Asymmetric 1289 Stuart Halman Gillian Greenmore Leigh and Lowton SC 23.0 20.0 43.0 949 43.0 O/L
21 RS400 Fast Asymmetric 1296 Howard Eeles Dorian Roe Bartley SC 25.0 19.0 44.0 949 44.0 VI
22 D-One Fast Asymmetric 110 Russ Hopkins Tewkesbury SC 22.0 23.0 45.0 971 45.0 O/L
23 Laser 5000 Fast Asymmetric 5287 Craig Johnson Gareth Lincoln Northampton SC 29.0 21.0 50.0 846 50.0 VI
24 RS500 Fast Asymmetric 546 Ian Patience Michelle Ackroyd NBYC 28.0 22.0 50.0 972 50.0 O/L
25 Musto Skiff Fast Asymmetric 324 David Poston Datchet 12.0 39.0 DNC 51.0 855 51.0 CA
26 D-One Fast Asymmetric 115 Nick Craig Fresham Pond 39.0 DSQ 13.5 52.5 971 52.5 O/L
27 D-One Fast Asymmetric 72 Tim Garvin Queen Mary SC 14.0 39.0 DNC 53.0 971 53.0 O/L
28 29er Fast Asymmetric 394 Ed Connellan Matt Rhodes Middle Nene SC 27.0 26.0 53.0 893 53.0 O/L
29 49er Fast Asymmetric 998 Robert Large James Large Waveney & Oulton & Broad YC 19.0 39.0 DNC 58.0 695 58.0 O/L
30 RS700 Fast Asymmetric 756 Alistair Paul GWSC 30.0 28.0 58.0 855 58.0 O/L
31 29er Fast Asymmetric 1287 Andrw Hilburn Ealam Healy Rutland SC 24.0 39.0 DNC 63.0 893 63.0 VI
32 Laser 4000 Fast Asymmetric 4568 David Marchant Alayne Seymour GWSC 26.0 39.0 DNC 65.0 911 65.0 VI
33 12 ft Skiff Fast Asymmetric 0 Bob Clements Piers Hugh-Smith Oxford Sailing Club 39.0 DNC 27.0 66.0 835 66.0 O/L
34 RS400 Fast Asymmetric 122 Ben Longstaff Josh Longstaff GWSC 39.0 DSQ 39.0 DNC 78.0 949 78.0 O/L
34 RS400 Fast Asymmetric 1302 Andy Baldock Sarah Raper GWSC 39.0 DNC 39.0 DNC 78.0 949 78.0 CQ
34 Musto Skiff Fast Asymmetric 393 Jonathan Olin Rutland SC 39.0 DSQ 39.0 DNC 78.0 855 78.0 O/L
34 RS400 Fast Asymmetric 422 Jonathan Swain Ben Miller Carsington 39.0 DSQ 39.0 DNC 78.0 949 78.0 VI
34 B14 Fast Asymmetric 855 Sam Blocksidge Adrian Walker South Staffs 39.0 DNC 39.0 DNC 78.0 855 78.0 VI
comments powered by Disqus