X

Result Details

Event name: 2006 Bowmoor Winter Regatta - Main Fleet
Date: 02 December 2006
Type: Open
Club: Bowmoor SC
Classtype:Optimist , see more results
Rank SailNo Helm Club Nett Squad M/F Prize Age Race 1 Race 2 Race 3 Race 4
1 5447 Aaron Smith Papercourt Sailing Club 3 National Male 13 2 </strike> 1 1 1
2 5505 Christian Townrow Restronguet sailing Club 5 National Male 13 1 2 6 </strike> 2
3 5377 James Parker Mowbray Frampton On Severn 12 Intermediate Male 11 3 7 </strike> 2 7
4 5308 Hermione Stanley Bowmoor 14 National Female 14 6 13 </strike> 5 3
5 5608 Matthew Deacon-Smith Warsash SC 20 National Male 13 5 4 11 24 </strike>
6 5515 Callum Ellis Burghfield 20 National Male 12 4 8 17 </strike> 8
7 5313 Chris Taylor Wraysbury Lake 21 Intermediate Male 12 7 6 8 9 </strike>
8 BLANK Matt Wallis Spinnaker 23 National Male 11 10 3 15 </strike> 10
9 5417 Iain Millar Bristol Corinthain Y C 23 Intermediate Male 13 8 10 13 </strike> 5
10 5305 Jamie Diamond Warsash SC 24 Intermediate Male 11 12 9 3 15 </strike>
11 5588 Issy Hamilton Burghfield 24 Intermediate Female 12 15 5 4 21 </strike>
12 5520 Ed Riley Warsash 30 &nbsp; Male 12 17 </strike> 14 12 4
13 5566 Ross Williams GWSC 33 &nbsp; Male 13 16 11 20 </strike> 6
14 5304 Oliver Cooper Wraysbury Lake 33 National Male 13 18 </strike> 15 7 11
15 5279 Stephanie Harding Northampton 35 &nbsp; Female 11 13 17 </strike> 10 12
16 5464 Hannah Jones Staunton Harold Sailing Club 38 Development Female 13 11 18 </strike> 14 13
17 5073 Scott Wallis Spinnaker 45 &nbsp; Male 10 9 12 24 25 </strike>
18 5531 Charlotte Alderton Papercourt 47 Development Female 12 26 </strike> 16 9 22
19 5596 Caig Dibb Warsash Sailing Club 54 &nbsp; Male 12 19 23 </strike> 21 14
20 5507 Benjamin Pole Staunton Harold SC 54 &nbsp; Male 12 14 21 19 23 </strike>
21 5459 Sophie Hamilton Burghfield 55 &nbsp; Female 12 27 </strike> 19 16 20
22 5529 Charlotte Bonella Papercourt SC 60 Development Female 13 22 20 27 </strike> 18
23 5544 Joshua Potts Poole Yacht Club 61 &nbsp; Male 12 20 25 </strike> 25 16
24 5598 Joshua Tolley Papercourt 64 &nbsp; Male 11 28 </strike> 24 23 17
25 4705 Thomas O Leary Queensmead Sailing Club 66 &nbsp; Male 10 32 </strike> 22 18 26
26 5415 Will Harris Papercourt 70 Intermediate Male 12 25 29 </strike> 26 19
27 5478 Hugh Ward Papercourt Sailing Club 75 &nbsp; Male 10 21 26 30 </strike> 28
28 5349 Nicholas Smith Bowmoor 78 &nbsp; Male 12 38 </strike> 27 22 29
29 4993 Annabel Stagg Bowmoor 86 &nbsp; Female 11 30 33 </strike> 29 27
30 5564 Sally Harvey Frampton On Severn 88 &nbsp; Female 12 36 </strike> 30 28 30
31 5164 Matthew Hall Spinnaker 92 &nbsp; Male 9 23 36 37 </strike> 33
32 4433 Jamie Webb Wraysbury Lake SC 92 &nbsp; Male 10 31 28 33 34 </strike>
33 5460 David Paul Wraysbury &amp; Queensmead Sc 93 &nbsp; Male 11 29 32 32 37 </strike>
34 4546 Oliver Chapman Norfolk Broads Yacht Club 94 &nbsp; Male 10 24 37 </strike> 35 35
35 5472 Morgan Dibb Warsash Sailing Club 97 &nbsp; Female 10 35 31 31 DNC42 </strike>
36 NED2181 Anneloes Boers Papercourt 98 &nbsp; Female 11 33 34 </strike> 34 31
37 5617 William Sellers Bowmoor 103 &nbsp; Male 11 37 </strike> 35 36 32
38 5618 Ollie Sellers Bowmoor 112 &nbsp; Male 9 34 39 39 DNC42 </strike>
39 5610 Sebastian Nanninga Papercourt 114 &nbsp; Male 11 39 </strike> 38 38 38
40 3474 Joseph Coxson &nbsp; 116 &nbsp; Male &nbsp; 40 </strike> 40 40 36
41 5571 James Taylor Wraysbury Lake 126 &nbsp; Male 9 RET42 </strike> DNS42 DNS42 DNC42
comments powered by Disqus