X

Result Details

Event name: 30th Grafham Grand Prix 2010
Date: 02 January 2011
Type:
Club: Grafham Water Sailing CLub
Classtype:Fast Fleet , see more results
Rank Class Fleet SailNo Helm Crew Club Nett PY Race 1 Race 2 Total
1 Musto Skiff Fast 288 Andrew Peake Whitstable 3.0 875 2.0 1.0 3.0
2 Musto Skiff Fast 351 Ian Martin Datchet Water Sailing Club 5.0 875 1.0 4.0 5.0
3 RS 100 (10.2) Fast 191 Paul Childs Hayling Island Sailing Club 6.0 1005 4.0 2.0 6.0
4 RS 400 Fast 1302 Andy Baldock Sarah Raper Grafham Water Sailing Club 8.0 950 5.0 3.0 8.0
5 RS 800 Fast 878 Tim Saxton Nicola Groves GWSC/Island Barn SC 10.0 822 3.0 7.0 10.0
6 Musto Skiff Fast 262 Andy Rice Stokes Bay Sailing Club 11.0 875 6.0 5.0 11.0
7 RS 400 Fast 906 Andrew Palmer Andrew Johnson Grafham Water Sailing Club 16.0 950 10.0 6.0 16.0
8 RS 400 Fast 1124 Jamie Morgan Amy Stevens GWSC/Hunts SC 19.5 950 7.0 12.5 19.5
9 29er Fast 1509 Callum Ellis Will Harris Queen Mary Sailing Club 20.0 924 9.0 11.0 20.0
10 Laser 4000 Fast 4682 John Reynolds Fran Howell Grafham Water Sailing Club 20.5 908 12.5 8.0 20.5
11 RS 400 Fast 1289 Stuart Halman Gillian Greenacre Leigh and Lowton Sailing Club 20.5 950 8.0 12.5 20.5
12 Alto Fast 114 Timothy Kift Jo Wicken Wilsonian Sailing Club 25.0 915 15.0 10.0 25.0
13 Laser 4000 Fast 4568 David Marchant Alayne Seymour Grafham Water Sailing Club 26.5 908 12.5 14.0 26.5
14 Musto Skiff Fast 186 James Sainsbury Grafham Water Sailing Club 27.0 875 11.0 16.0 27.0
15 D-One Fast 72 Tim Garvin Queen Mary Sailing Club 28.0 971 19.0 9.0 28.0
16 29er Fast 178 Sam Gray Nathan Batchelor Clevedon Sailing Club 29.0 924 14.0 15.0 29.0
17 RS 100 10.2 Fast 107 JB123 RYA 35.0 1005 16.0 19.0 35.0
18 B14 Fast 680 Guy Humphrey Sarah Humphrey Grafham Water Sailing Club 35.0 874 17.0 18.0 35.0
19 29er Fast 54 Alex Leonard Olivia Storey Pennine 37.0 924 20.0 17.0 37.0
20 29er Fast 470 Adam Kay Piers Hugh Smith Warsash/Oxford Sailing Clubs 38.0 924 18.0 20.0 38.0
21 RS 400 Fast 1043 Ian Watkins Imogen Whittam Grafham Water Sailing Club 45.0 950 23.0 22.0 45.0
22 RS 700 Fast 756 Alistair Paul Grafham Water Sailing Club 46.0 857 25.0 21.0 46.0
23 Laser Vortex (Asymm) Fast 1152 Jim Trice Calshot Sailing Club 46.0 937 22.0 24.0 46.0
24 Laser 4000 Fast 4574 Chris Bilton Alex Watts Datchet Water Sailing Club 49.0 908 26.0 23.0 49.0
25 29er Fast 1782 George Meredith Ashley Greenall Grafham Water Sailing Club 49.0 924 24.0 25.0 49.0
26 Laser Vortex (Asymm) Fast 1064 Simon Raglione-Hall Grafham Water Sailing Club 51.0 937 21.0 30.0 DNC 51.0
27 29er Fast 394 Edward Connellan Matthew Rhodes Middle Nene Sailing Club 57.0 924 27.0 30.0 DNC 57.0
28 Cherub Fast 2698 Stuart Tinner Bryony Gregory Queen Mary/Frencham Pond Sailing Club 60.0 950 30.0 DNC 30.0 DNC 60.0
28 Int Moth (Foiling) Fast 3253 Gareth Davies Stone Sailing Club 60.0 650 30.0 DNC 30.0 DNC 60.0
comments powered by Disqus