X

Result Details

Event name: Inland Championships Standard 2003
Date: 06 September 2003
Type: Championship
Club: Bewl Valley Sailing Club
Classtype:Laser , see more results
Rank SailNo Helm Club Nett Y/M G/S/B Race 1 Race 2 Race 3
1 176286 Nick Thompson Royal Lymingtgon 3 Y G 2 2 1
2 178307 Andy Brooks Elton 5 Y G 15 1 4
3 176829 Giles Scott Grafham Water 6 Y G 1 5 6
4 151216 Steve Cockerill Stokes Bay 6 M G 4 3 3
5 178304 David Hivey West Lancs 10   G 3 7 13
6 174945 Paul Hilliar Frensham Pond 14   S 10 4 10
7 177957 Bruce Keen Stokes Bay 14   G 8 6 11
8 175767 David Brooks Elton 16 Y B 29 14 2
9 175780 Alistair Conn Derwent Res 16   G 9 19 7
10 174955 Orlando Gledhill Datchet Water 17   B 12 12 5
11 173485 Tony Adams Blithfield 17 Y B 7 10 18
12 176818 James Tilley Restronguet 20 Y G 11 9 26
13 178306 Edward Thomas West Lancs 23   B 30 15 8
14 177577 Nick Scott Grafham Water 24 Y G 5 26 19
15 176460 Luke Breen-Turner Royal Anglesey 25 Y B 16 20 9
16 178770 Keith Wilkins Chelmarsh 25 M G 14 11 38
17 171861 Martin Frary Weston 29   B 13 16 72
18 173753 James Gray Stokes Bay 31   S 25 8 23
19 177959 James Smith West Kirby 32   B 18 17 15
20 176457 Rob Janering. Wembley 33   B 36 13 20
21 174938 Rob Sumner Island Barn 34   B 6 28 36
22 144613 Richard Anderton Weston 37   B 32 21 16
23 146568 Matthew Rickard Docklands 38   B 26 35 12
24 138472 Stephen Janering Wembley 38   B 17 31 21
25 177520 ANDREW Queen Mary 45 Y G 31 23 22
26 174511 Richard Horn Weston 46   B 19 27 46
27 161757 Phil Eaves Bartley 47   B 22 72 25
28 173278 Chris Rattray Weston 48   B 21 29 27
29 164693 Sergio Messina Chipstead 48 M B 23 25 28
30 176394 Luke Matley-Jones St Ives 51 Y B 20 34 31
31 178714 John Evans Derwent Reservoir SC 53 M B 42 36 17
32 173489 Andrew Allsop Grafham Water 54 Y B 45 40 14
33 170478 Caedmon Shayer Hunts 57   B 24 33 58
34 172157 Bill Stean Weir Wood 60 M B 27 42 33
35 164428 Steve Harper Draycote 61 M B 33 32 29
36 166220 John Bradley Bewl Valley 65 M B 43 22 72
37 161749 Neil Rabbitts Nottingham 65   B 50 41 24
38 130483 Louis Makiello Bewl Valley 66   B 44 24 42
39 176709 Peter Bolke   72 M B 40 55 32
40 176816 Stuart Williams Grafham 73 Y B 39 43 34
41 147177 Simon Northrop Minnis Bay 75   B 57 30 45
42 170490 Ben Sutcliffe Dale 77 Y B 38 39 41
43 171888 Nigel Pealing Bowmoor 78 M B 41 48 37
44 154595 Tim Sprakes Frensham 80   B 28 52 55
45 144812 Dave Holloway Mudeford 81 M B 37 44 72
46 165513 Daryl Cooper Island Barn 82 Y B 52 72 30
47 144403 Jonathan Wareham Bewl Valley 83   B 46 37 72
48 177462 Ian Morgan Weston 84   B 35 49 72
49 75265 R Johnson Hunts 86   B 34 56 52
50 171564 Nigel Priestley Bewl Valley 86 M B 59 47 39
51 17 Richard Patrick Great Moor 90   B 72 18 72
52 178756 Ian Sprigings Bexhill 91 M B 63 51 40
53 130679 Andrew Berry Bewl Valley 93 M B 54 45 48
54 177863 Tim Matthews Grafham Water 96   B 47 50 49
55 142021 Steve Adams Grafham 97 M B 72 38 59
56 164820 Keith Weatherhead Haversham 99 M B 64 65 35
57 166580 Simon Riddle Datchet Water 99   B 56 46 53
58 136455 Adam Page   99   B 48 54 51
59 171859 Bruce Davidson Largs 102 M B 55 59 47
60 164540 Phil Carter Bewl Valley 103 M B 49 58 54
61 152671 Christopher White Restronguet 104 Y B 60 60 44
62 174943 Gavin Brewer Hardway 107   B 72 64 43
63 139431 Joshua Pitt Docklands 108 Y B 51 57 63
64 151624 Mark Baguley Norfolk Broads 109 Y B 58 53 56
65 157402 Rob Watson Manor Park 112 M B 62 63 50
66 176800 Dennis Cranch Datchet Water 113   B 53 62 60
67 163056 Stephen Ward Bewl Valley 118 M B 61 61 57
68 177923 Geoff Slater Bexhill 128 M B 67 69 61
69 137923 Charles Tonkin Papercourt 128 M B 66 68 62
70 122267 Franklin Lewis Colwyn Bay 129   B 65 66 64
71 166544 Sandy Mill Winsford Flash 132 M B 68 67 65
comments powered by Disqus