X

Result Details

Event name: Pwllheli Radial Q 2004
Date: 27 March 2004
Type:
Club: Pwllheli Sailing Club
Classtype:Laser Radial , see more results
Rank SailNo Helm Club Nett M/F J/Y/M Tally Race 1 Race 2 Race 3
1 174135 Paul Cox Torpoint Mosquito 2     3 1 1 3
2 170615 Ben Paton R Lymington 4     66 2 91 2
3 176707 Campbell Davidson Largs 8   Y 81 8 4 4
4 176655 Mark Brewster Hayling Island 11     138 10 91 1
5 175632 Robert Espey Ballyholme 11     71 36 5 6
6 174578 Richard de Boltz Cortinthian Otters 12   Y 146 5 7 7
7 168845 Jon Emmett Weir Wood 14     189 12 2 91
8 174416 Alex Stothert Glasson 14   Y 150 6 91 8
9 178719 Conor Walshe Ballyholme 15     137 18 3 12
10 179320 Geoff Tait Royal Cork 16   Y 7 3 91 13
11 176706 Charlotte Dobson R Northern & Clyde 16 L Y 95 7 9 91
12 177601 John Booth Red Wharf Bay 19     165 4 15 17
13 179660 Steve Cockerill Stokes Bay 20   M 203 15 16 5
14 144812 Max Holloway Mudeford 23   Y 51 13 36 10
15 179602 Daniel Belben Stokes Bay 23   Y 22 21 12 11
16 179554 William Espiner Stokes Bay 27   Y 122 11 91 16
17 132121 George Cooper Stokes Bay 29   Y 55 45 6 23
18 179103 Sean Evans British Steel 30   Y 92 37 11 19
19 170220 Richard McCullough Ballyholme 31   Y 63 17 91 14
20 172743 John Beatty East Down 34   Y 58 14 20 22
21 173491 Evan Scott Grafham 35   J 133 20 17 18
22 178780 Richard Patrick Great Moor 37     188 27 10 91
23 179728 Oren Richards Royal Lymington 39   J 52 9 30 33
24 174103 Colette Blair Bewl Valley 40 L Y 74 38 14 26
25 175790 Peter Cowell Chelmarsh 40   Y 181 16 24 27
26 179726 James Royston Whistable 42   Y 116 50 27 15
27 166675 Ian Gregory Frensham Pond 44     163 32 13 31
28 178201 Alison Young Trimpley 45 L Y 141 26 21 24
29 179101 Dominic Breen-Turner Royal Anglesey 49   J 90 19 49 30
30 173086 Ryan Seaton Ballyholme 51   Y 49 30 91 21
31 177907 James Large Waveny & Oulton 52   Y 16 24 37 28
32 166465 Ian Rawet Grafham Water 53   M 32 80 28 25
33 179098 Dyfrig Mon Red Wharf Bay 55   Y 53 46 91 9
34 176528 Matt Pinner Oxford 57   Y 169 28 29 91
35 167581 Andrew Cresdee Farlingaye High Sch 59   Y 128 63 25 34
36 179104 Kate Williams Port Dinorwic 60 L Y 98 41 19 91
37 179648 Rosie Chapman Mounts Bay 61 L Y 143 62 8 53
38 178321 Sorrel Chandler Guernsey 63 L Y 184 55 22 41
39 178314 Jamie Dick West Lancs 63   Y 28 29 34 62
40 176459 Stuart Hopson Corus Colours 64   Y 158 72 35 29
41 146267 Nigel Talbot Royal Victoria 65   M 76 61 18 47
42 177474 Nicolas Van Tienen Stokes Bay 66     18 34 91 32
43 174958 Suzanne Archer Waldringfield 70 L Y 43 25 61 45
44 175774 James Lucas Combs 72   Y 183 49 23 49
45 175779 Clare Chapple Guernsey 74 L Y 4 48 26 58
46 172765 Kim Ross Spey Valley 75 L Y 154 42 33 61
47 174828 Jon Frary Waveney & Oulton 79   Y 6 53 40 39
48 176456 Owain Hughes Chelmarsh/Clywedog 83   Y 157 74 63 20
49 107218 Robyn Stock Royal Lymington 83 L Y 60 31 53 52
50 126037 James Clark Chew Valley 83   Y 151 47 46 37
51 173487 Andrew Twinn Waldringfield 84   Y 89 64 48 36
52 176769 David Reaser West Lancs 84   Y 87 44 52 40
53 179100 Govan Berridge Saundersfoot 85   Y 34 43 69 42
54 176280 Anna Perkins Bosham 86 L Y 171 54 32 65
55 176355 Iain Docwra Helensburgh 88   Y 11 68 31 57
56 169024 Tom Hindson Welton 89   Y 129 81 39 50
57 178753 Nolan Dawson Oxford 90   M 1 39 54 51
58 176278 Kelsey Suggitt Barnt Green 91 L J 126 65 43 48
59 171283 Tariq Melhem Oxford 91   Y 130 67 45 46
60 176318 Andrew Clegg Helensburgh 92   J 67 87 57 35
61 176694 Matthew Packer Banbury 93   Y 190 79 55 38
62 147652 Richard Major Grafham Water 95   M 33 23 91 72
63 167537 Conor Brown Ballyholme 99   Y 48 56 62 43
64 157602 Steve Trewick Beer 101   M 179 66 42 59
65 170862 Anneka Smith Papercourt 103 L   104 57 47 56
66 159311 Alyss Kingham Oxford 104 L Y 153 71 41 63
67 177904 Rhys Holmes Neyland 106   J 56 52 65 54
68 169034 Robin Paris Helensburgh 107   Y 10 69 38 91
69 179656 Gregory Marshall West Lancs 109   Y 42 58 51 60
70 178985 Gareth Reynolds Dale 110   Y 111 60 50 66
71 179329 Jenny McCready East Down YC 111 L Y 54 77 56 55
72 176774 Stuart Adams Burghfield 113   Y 177 22 DNE91 91
73 176461 Rebecca Williams Holyhead 117 L J 94 88 44 73
74 177503 Claudine Murphy National YC 124 L Y 38 33 91 91
75 171355 Ollie Woods Itchinor 125   Y 172 76 58 67
76 176742 Robert Godwin Hayling Island 126   Y 136 35 72 DNE91
77 174641 Kerry Tucker Northampton 128 L   25 84 91 44
78 107024 Emily Cook Neyland 129 L Y 26 75 59 70
79 117101 Paul Nuttall West Lancs 130   Y 86 70 66 64
80 171541 Alastair Blackmore Oxford 131   Y 198 40 91 91
81 77941 Andrew White Oxford 135   Y 196 82 64 71
82 166649 Angharad Williams Dale 135 L Y 109 85 67 68
83 171805 Peter Halswell Bosham 137   Y 99 86 68 69
84 171687 Jonathan Couch Torpoint Mosquito 138   M 46 78 60 91
85 178748 Allan Mill Leigh & Lowton 142   Y 142 51 91 91
86 152820 James Kent Mumbles 143   J 57 73 70 75
87 176460 Kate Powell Dale 147 L Y 101 89 71 76
88 161660 Jim Anderson Spinnaker 147   M 124 83 73 74
89 171539 David Bickerton Oxford 150   M 197 59 91 91
90 174766 Chris Pinner Oxford 182   M 168 91 91 91
comments powered by Disqus