X

Result Details

Event name: 420 Inlands
Date: 16 March 2019
Type: Inlands
Club: Rutland Sailing Club
Classtype:420 , see more results
Rank SailNo Helm Crew R1 R2 R3 R4 Bow No Club (Helm) Club (Crew) Pts
1 56339 Eleanor Keers Faye Chatterton 3 4 (OCS) 1 23 Itchenor SC Brightlingsea SC 8
2 55242 Megan Ferguson Bettine Harris 2 2 4 -5 33 Frensham Pond SC BCYC 8
3 56342 Rhys Lewis Drew Wright -8 1 1 8 18 CBYC 10
4 55400 Jamie Cook Will Martin 4 -14 6 2 12 Cardiff Bay YC 12
5 54481 Calum Cook Calum Bell (OCS) 9 3 3 60 Royal Lymington YC Helensburgh SC/Loch Lomond SC 15
6 54483 Haydn Sewell William Heathcote 5 -11 7 4 36 RLymYC 16
7 56115 Dylan McPherson Andrew Sturt 13 3 2 -15 57 Hollowell SC 18
8 54487 Jack Lewis Fraser Hemmings 1 5 14 (DNC) 52 Draycote Water SC 20
9 11 Jess Lavery Rebecca Coles 6 -18 5 11 4 22
10 54418 Oliver Dowson McGill Szymon Matyjaszczuk (OCS) 8 8 6 65 Keyhaven YC/Royal Lymington YC 22
11 56091 Bertie Fisher Charlie Bacon 7 7 -9 9 7 Itchenor SC Corinthian Otters 23
12 51740 Harry George James George (DNF) 6 11 7 45 Burghfield SC/Lymington Town SC 24
13 56467 Ellie Driver Rose Edmonds -17 10 10 16 41 Draycote Water SC/Trearddur Bay SC Snettisham Beach SC 36
14 54187 Phoebe Hutchings Emmy Walker 12 -13 12 12 6 Warsash SC Warsash SC 36
15 55375 Julia Staite Matty Evans 9 16 13 (DNC) 25 Hayling Island SC Blackwater SC 38
16 54480 Callum DG Davidson-Guild Oscar Cawthorne (DSQ) 12 15 13 2 Trearddur Bay SC Shustoke SC 40
17 54998 Chloe Felton Becky Cropley 14 -19 18 10 35 Staunton Harold SC Lymington 42
18 52566 Kt. Byne Ellie Rush 10 17 16 (DNC) 70 Draycote Water SC Draycote Water SC/Staunton Harold SC 43
19 56116 Ellie Clark Daisy Desorgher 11 15 19 (DNC) 50 Ripon SC Rutland SC 45
20 54947 Ella Lance Ollie Meadowcroft 15 -23 17 14 28 46
21 53304 Lucy Hughes Josh Manning 19 20 22 (DNC) 37 61
22 55107 Abbey Mumford Evie Herrington 20 21 21 (DNC) 26 Downs SC Downs SC 62
23 55244 David Peaty Jude Singleton (DSQ) DNC 20 17 49 Hollowell SC/Worcestershire Youth Sailin Hollowell SC 69
24 54785 Mathias Potter Cameron Hook 16 (DNF) 24 DNC 39 Warsash SC Gurnard SC 72
25 55190 Louis Mills Harri Burns (DSQ) 22 23 DNC 16 Holyhead sc 77
26 56113 Ching Wong Elinor Oleary 18 (DNF) DNC DNC 21 Island Barn Reservoir SC Island Barn Reservoir SC 82
27 55083 Mathew Ingram Harri Burns (DNC) DNC DNC DNC 1 Holyhead Holyhead sc 96
27 55244 Vita Heathcote milly boyle (DNF) DNC DNC DNC 40 RLymYC RLymYC 96
27 53380 Jamie tylecote freya Pembery (DNC) DNC DNC DNC 5 Rutland SC Rutland SC 96
27 55942 Sophie Edwards Ellie Thomas (DNF) DNC DNC DNC 55 Tata steel SC Cardiff Bay YC/Tata Steel SC/Tata Steel 96
27 53645 Scarlett Cawthorne Freya Terry (DSQ) DNC DNC DNC 30 Shustoke SC Fishguard Bay YC 96
comments powered by Disqus