X

Result Details

Event name: Mirror Worlds
Date: 01 January 2019
Type: Worlds
Club: Woollahra Sailing Club, Australia
Classtype:MIRROR , see more results
Rank Helm Crew Club R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 R9 R10 SailNos BoatName Points
1 John Dransfield Tyler Dransfield KWVL -9 4 -12 3 2 1 1 1 3 3 AUS 70883 Rumble Fish 18
2 Cullen Hughes James Hughes Balmoral Sailing Club 4 3 1 1 -9 7 3 7 -9 2 AUS 70854 Wave Catcher 28
3 Campbell McKay Stirling McKay Royal Sydney Yacht Squadron 5 -7 2 -8 5 5 2 3 2 5 AUS 70951 McMissile 29
4 Damian Carey Austin Freer Henley Sailing Club 1 5 -11 7 1 2 9 5 7 -13 AUS 70662 Bob 37
5 Douglas Raftesath Spencer McKay Balmoral SC -13 2 6 6 4 8 (SCP-26) 9 10 4 AUS 70800 Waterborne at Last 49
6 Chris Fuller Daisy Fuller Hayling Island Sailing Club 3 6 -23 14 3 3 4 -18 14 7 GBR 70915 Ripples 54
7 David Wade Imogen Wade Northampton Sailing Club 11 10 -33 24 (BFD-60) 6 5 2 1 8 GBR 70852 Blue 67
8 Jessie Andrewartha Grant Atherton Kingston Beach Sailing Club, Wynyard Yacht Club 8 8 5 12 11 -37 12 -13 6 6 AUS 70146 Foxy Lady III 68
9 Mark Nash Caitlin Nash HHSC 15 14 3 2 -20 -18 6 6 8 16 AUS 70666 MadCat 70
10 Simon Barwood Tyson Barwood Royal Freshwater Bay Yacht Club -14 13 10 10 -37 10 8 4 4 11 AUS 70599 Bulletproof 70
11 Jonathan Branch Phoebe Branch Connells Point Sailing Club 2 12 9 15 10 9 (RET-60) 17 -21 1 AUS 70600 B2 75
12 Paul Plowman Tess Plowman Hunters Hill SC 6 1 16 11 8 15 17 (DNF-60) (DNC-60) 10 AUS 70812 Girra Girra 84
13 Stan Bland 10 15 -18 5 12 12 14 10 11 -18 AUS 70592 Woollahra Sailing Club 89
14 Joe Hancock Iris Hancock Woollahra Sailing Club 17 11 8 17 7 -30 -19 16 19 19 AUS 70918 Little Ripper 2 114
15 Anthony Freeman Angela Freeman Hunters Hill Sailing Club -31 17 4 22 -23 20 15 15 18 20 AUS 70811 Grover 131
16 Charlotte Raftesath Benedict McKay Balmoral SC 22 -24 -26 4 17 22 10 21 20 17 AUS 70594 Dash 133
17 Gavin Cooke Oliver Cooke Balmoral Sailing Club 27 -33 14 -29 15 26 11 8 5 28 AUS 70813 Firefly 134
18 Martin Egan Mikko Sun Restronguet Sailing Club 7 16 21 9 24 14 35 (DNF-60) (DNC-60) 12 GBR 70840 MCA demo boat 138
19 Peter Dean Rohan Dean RFBYC 16 18 7 21 21 21 23 -28 (DNF-60) 15 AUS 70602 Transom Note 142
20 Karen Branch Annabelle Branch Connells Point Sailing Club (DNC-60) 9 17 16 6 4 18 (DNF-60) DNC-60 14 AUS 70597 B1 144
21 #REF! Blairgowrie Yacht Squadron 19 22 30 13 30 28 7 (DNF-60) (DNC-60) 9 AUS 70825 Jumpin' Jack Flash 158
22 Eoghan Duffy Cathal Langan Lough Ree Yacht Club / Clontarf Yacht & Boat Club 12 26 25 -32 13 11 25 23 TLE-26 -35 IRL 70562 A Close Shave 161
23 David Graney Arlo Strating Kingston Beach Sailing Club 20 32 29 18 14 -33 16 25 22 -42 AUS 70177 FIZZ 176
24 Benjamin Lane Samuel Hoffmann Royal Freshwater Bay YC, WA 33 36 -47 -48 22 16 20 27 15 34 AUS 70588 Sandy 203
25 Rick Baker Charlie Baker 37 19 -41 38 33 32 -40 11 13 24 AUS 70952 WSC 207
26 Alex OBeirne Charlotte OBeirne Royal freshwater bay yacht club (TLE-41) 38 -46 40 26 31 27 12 12 30 AUS 70660 Game on 216
27 Sarah MacMaster Tika MacMaster WSC (TLE-41) 29 22 28 19 27 -39 30 TLE-26 38 AUS 41489 Blistering Barnacles 219
28 Jenny Graney Zoe Cowles Kingston Beach Sailing Club 26 20 35 23 28 36 26 (DNF-60) (DNC-60) 26 AUS 68678 Carpe Diem 220
29 #REF! Woollahra Sailing Club TLE-41 -51 44 25 18 29 -45 14 23 27 NZL 69230 Blue 221
30 #REF! Balmoral Sailing club 38 43 28 20 31 17 22 (DNF-60) (DNC-60) 22 AUS 67151 tigers tales 221
31 Jaemie Wilson Markus Wilson Albert Sailing Club 39 37 27 30 -45 19 21 19 (DNF-60) 36 AUS 70065 No Chance 228
32 Diane Vukelic WSC 34 27 13 42 32 24 34 TLE-34 (DNF-60) -44 AUS 70661 Salty Sea Dog 240
33 Tara Wilson Rowan Hughes Balmoral Sailing Club 21 25 15 19 (RET-60) (DNC-60) 24 DNF-60 DNC-60 21 AUS 70595 Jazze 245
34 Tomas Simpson Tyler Simpson DOSC 18 35 20 52 16 13 33 (DNC-60) DNC-60 - AUS 70919 Frappe Forte 2 247
35 Caitlin Jeffries Garth Bickford Hunters Hill Sailing Club 36 -50 -48 27 47 43 29 32 16 25 AUS 70804 Celia May 255
36 Kuba Miszewski TSC TLE-41 31 -43 41 34 -47 28 26 TLE-26 31 RSA 64600 Yenda Lee 258
37 Michael Judge Daniel Judge Royal Freshwater Bay Yacht Club TLE-41 -46 42 35 -43 42 30 20 17 32 AUS 70596 Hive Empire 259
38 Ross Barratt Olivia Barratt Woollahra Sailing Club 28 -53 31 31 25 -50 46 TLE-34 TLE-26 39 AUS 57993 Bondo 260
39 Kevin Jarvis Rose Jarvis DPSS TLE-41 39 (DSQ-60) 36 (BFD-60) 23 12 22 DNF-60 29 AUS 70169 Woody 262
40 #REF! Kingston Beach Sailing Club 35 28 38 34 27 48 37 (DNF-60) (DNC-60) 33 AUS 69446 Eclipse 280
41 Lewis Thatcher Vida Thatcher BSC (DNS-60) 49 19 (DNC-60) 39 34 36 TLE-34 TLE-26 45 AUS 70917 Molly M 282
42 Charlotte Armstrong Rose Landon Kingston Beach Sailing Club 32 21 (RET-60) 26 29 49 32 (DNF-60) DNC-60 37 AUS 63806 Cactus 286
43 Peter Judge Janine Judge Royal Freshwater Bay Yacht Club 24 -56 45 46 38 41 44 24 TLE-26 -52 AUS 70546 Bombora 288
44 Rolna Stoeger Doug Pianta Maylands Yacht Club 29 40 -49 45 44 44 43 31 24 -50 AUS 70853 2Pudd 300
45 Angus McIntyre Archie O'Brien Blairgowrie YS TLE-41 52 34 37 40 46 31 (DNF-60) (DNC-60) 23 AUS 70855 Ramukanji 304
46 Jonnie Vigar Wollahra Sailing Club 23 23 36 (DNC-60) 46 25 38 DNF-60 DNF-60 - AUS 7059 Bello 311
47 Khiem Tran Liem Tran Woollahra Sailing Club TLE-41 44 32 33 48 38 -53 TLE-34 (DNF-60) 41 AUS 69763 Sea Lion 311
48 Duke Secco Glenn Secco Maylands Yacht Club TLE-41 30 39 49 -52 35 48 TLE-34 (DNF-60) 40 AUS 69870 CRESCENDO 316
49 Paul Cornwell Hannah Cornwell Maylands Yacht Club TLE-41 45 24 53 41 -56 42 TLE-34 (DNF-60) 49 AUS 69133 BLACKADDER 329
50 Geoff Winestock Louise Newey HHSC TLE-41 -55 -54 51 53 53 41 29 TLE-26 43 AUS 45291 Potemkin 337
51 Andrew Dent BSC TLE-41 48 37 39 49 40 47 (DNF-60) (DNF-60) 51 AUS 70191 Fast Glass 352
52 #REF! WSC 30 34 50 44 35 52 50 (DNF-60) DNC-60 - AUS 11400 Jukebox 355
53 Caitlin Clippingdale Andrew Clippingdale Deviot Sailing Club (DNF-60) 42 40 47 36 39 49 (DNF-60) DNC-60 46 AUS 69538 All Fired Up 359
54 Steve Doolan Henley Sailing Club 25 41 51 43 54 51 52 (DNC-60) (DNC-60) 47 AUS 70591 Storefresh 364
55 Thomas S Mckinley Ella J Mckinley Nedlands YC TLE-41 57 53 50 42 45 51 (DNF-60) (DNC-60) 48 AUS 69201 Black Swan 387
56 Steve Malone balmoral TLE-41 47 52 55 51 54 55 (DNC-60) DNC-60 - AUS 67800 spiegel 415
57 Thomas M McKinley Donna Ashwood Nedlands YC TLE-41 54 56 54 50 55 54 (DNF-60) DNC-60 - AUS 67833 Gold seeker 424
58 Shinihci Sonoda Satoshi Akita Japan mirror class TLE-41 59 55 57 (DNF-60) TLE-58 TLE-59 DNF-60 DNC-60 - JPN 69075 Outnumbered 449
59 Hiroshi Kato Yoshinori Takaishi Mirror Class Association of Japan (UFD-60) 58 57 56 55 TLE-58 TLE-59 DNF-60 DNC-60 - JPN 0594 Sea Joule 463
comments powered by Disqus