X

Result Details

Event name: Laser Standard Q
Date: 02 October 2010
Type:
Club: Pwllheli Sailing Club
Classtype:LASER , see more results
Rank SailNo Helm Club Nett Category Tally G/S/B Race 1 Race 2 Race 3
1 195130 Nick Thompson Royal Lymington 2 114 G 1 2 1
2 194878 Eifion Mon Red Wharf Bay 3 Y20 110 G 4 1 2
3 198501 Stuart Godwin Hayling Island 5 Y20 121 G 2 3 3
4 181945 Greg Carey Royal Lymington 7 115 S 3 4 4
5 197679 Alex Mills-Barton Newhaven & S'ford 10 Y19 42 G 5 5 5
6 188626 Peter McCoy Emsworth Slipper 12 Y18 118 G 8 6 6
7 195107 James Gray Stokes Bay 13 122 G 6 9 7
8 195222 Martin Evans Dabchicks 14 Y18 10 G 7 7 8
9 193651 Matt Reid Spinnakers 18 73 S 10 8 NYF33
10 195318 Jack Wetherell Beaver 21 Y16 111 B 9 12 12
11 198960 Valentin Nedyalkov Bulgarian SF 21 M 16 S 11 16 10
12 197367 George Spedding Queen Mary 22 Y17 4 G BFD33 13 9
13 195199 Andrew Brown Budworth 22 Y18 112 G BFD33 11 11
14 188597 Richard Cumpsty Chew Valley 27 Y17 108 B 12 18 15
15 195120 James Grant Restronguet 27 Y17 83 B 18 14 13
16 194859 Oscar McVeigh Wimbledon Park 28 Y19 58 S 14 15 14
17 193709 Ben Cornish Exe 29 Y19 37 S 13 17 16
18 191069 Jon Gill Portishead 34 116 B 17 26 17
19 189364 Jim Hackney N. Lincs 35 M 117 S 15 20 23
20 190915 Ciaran Hurney Courtown 35 31 G 16 25 19
21 193677 Billy Miness Stoks Bay 37 Y17 78 B 20 19 18
22 180749 Conor Greagsley National YC 40 Y19 38 G 19 21 21
23 196611 Daniel Stokes Yorkshire Dales 41 Y17 96 B 21 24 20
24 195988 Robert Holmes Glasson 43 Y19 57 S BFD33 10 BFD33
25 182673 Stephen Wright Stokes Bay 45 M 22 B 23 DNF33 22
26 192541 Chris Russell WPNSA 45 77 S 22 23 25
27 182689 James Hall Spinnaker 46 Y16 9 B 24 22 24
28 174384 Ian Milford Lcoh Tummel 58 M 75 B 25 NYF33 NYF33
29 180834 Callum McCullough Draycote Water 59 Y17 66 B NYF33 NYF33 26
30 33954 Adam Underwood Thornbury 59 Y16 3 B 26 NYF33 NYF33
31 140025 Paul Moreton Llandudno 66 M 13 B NYF33 NYF33 NYF33
31 198575 Howard Green Leigh & Lowton 66 M 46 B DNF33 NYF33 NYF33
comments powered by Disqus