X

Result Details

Event name: Nationals @StreakerClass
Date: 30 June 2018
Type: Nationals
Club: Carsington Sailing Club
Classtype:STREAKER , see more results
Rank Fleet SailNo Helm Club R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 Nett HelmAgeGroup Total
1 Gold 1951 Thomas Gillard Sheffield Viking SC 1.0 1.0 4.0 1.0 3.0 (5.0) 1.0 11.0 16.0
2 Gold 1759 Ian Jones Dovestone SC 2.0 3.0 1.0 2.0 (7.0) 1.0 7.0 16.0 Over 23.0
3 Gold 1995 Isaac Marsh Northampton SC 5.0 5.0 (8.0) 3.0 1.0 3.0 3.0 20.0 28.0
4 Gold 1942 Phil Manning Delph SC 3.0 (13.0) 3.0 4.0 2.0 7.0 9.0 28.0 41.0
5 Gold 2106 Ian Priest Scaling Dam SC 6.0 2.0 7.0 10.0 (23.0) 4.0 2.0 31.0 54.0
6 Gold 1982 Martin Penty Beaver SC (12.0) 4.0 2.0 5.0 4.0 6.0 10.0 31.0 Over 43.0
7 Gold 1940 Doug Horner Swanage SC 9.0 6.0 5.0 (12.0) 6.0 12.0 8.0 46.0 58.0
8 Gold 2102 Duncan McDonald Newhaven & Seaford SC 7.0 8.0 9.0 6.0 8.0 10.0 (12.0) 48.0 Over 60.0
9 Gold 1923 Lawrence Creaser Hayling Island (36.0 DNC) 11.0 6.0 11.0 10.0 11.0 4.0 53.0 89.0
10 Gold 1881 Steve Blackburn West Lancs YC 8.0 7.0 13.0 8.0 14.0 (36.0 BFD) 5.0 55.0 91.0
11 Gold 1972 Veronica Falat Waveney & Oulton Broad 4.0 12.0 (30.0) 15.0 15.0 2.0 11.0 59.0 Well Over 89.0
12 Gold 1985 James Dawes Redditch SC (30.0) 9.0 12.0 9.0 9.0 19.0 15.0 73.0 103.0
13 1696 Andrew Rawson Weston SC 16.0 17.0 10.0 14.0 5.0 (22.0) 13.0 75.0 97.0
14 Silver 1957 Debbie Degge Bartley SC 19.0 16.0 (34.0) 16.0 13.0 9.0 6.0 79.0 Well Over 113.0
15 Silver 1977 Neil Firth Banbury SC (22.0) 14.0 18.0 7.0 11.0 17.0 18.0 85.0 Over 107.0
16 Silver 1920 Mark Langston Beccles Amateur SC 15.0 10.0 14.0 (23.0) 17.0 8.0 23.0 87.0 110.0
17 Gold 1817 Ian Bradley Ouse Amateur SC 10.0 (27.0) 19.0 20.0 12.0 14.0 19.0 94.0 Well Over 121.0
18 Gold 1887 Paul Grace Chipstead 11.0 20.0 11.0 22.0 18.0 21.0 (36.0 OCS) 103.0 139.0
19 Silver 1933 Lucy Priest Scaling Dam SC 13.0 25.0 16.0 19.0 (31.0) 15.0 16.0 104.0 135.0
20 Gold 1703 Jon Aldhous Beaver SC (26.0) 19.0 17.0 13.0 19.0 16.0 20.0 104.0 Well Over 130.0
21 Silver 1953 Alex Reindorp Chipstead 21.0 (24.0) 15.0 21.0 16.0 20.0 14.0 107.0 131.0
22 Silver 1844 Chris Smith Island Barn Reservoir SC 24.0 15.0 (25.0) 17.0 21.0 24.0 17.0 118.0 Well Over 143.0
23 Silver 1864 Emma Grayson Beaver SC 14.0 (36.0 RET) 26.0 24.0 24.0 13.0 21.0 122.0 158.0
24 Silver 1716 Paul Noble East Lothian YC 20.0 18.0 21.0 25.0 26.0 18.0 (29.0) 128.0 Well Over 157.0
25 Silver 1970 Richard Eagland Ripon SC 17.0 21.0 23.0 26.0 (28.0) 23.0 22.0 132.0 Past it 160.0
26 Silver 1912 Robert Cocking Delph SC (28.0) 23.0 24.0 27.0 20.0 25.0 26.0 145.0 Over 173.0
27 Silver 1902 Chris Abela West Oxfordshire SC 18.0 30.0 27.0 30.0 22.0 26.0 (32.0) 153.0 185.0
28 Silver 1731 Elaine Ross Annandale SC 23.0 22.0 28.0 (33.0) 25.0 29.0 30.0 157.0 Over 190.0
29 Gold 1681 Rupert Smith Newhaven & Seaford SC 32.0 29.0 20.0 18.0 (36.0 DNC) 36.0 DNC 36.0 DNC 171.0 Over 207.0
30 Silver 1808 Peter Heyes Whitstable YC 27.0 32.0 22.0 32.0 (36.0 DNC) 33.0 27.0 173.0 Well Over 209.0
31 Silver 1870 Peter Angwin Burghfield SC 25.0 31.0 29.0 (35.0) 29.0 31.0 28.0 173.0 Well Over 208.0
32 Silver 1568 Jonathan Blankley Beccles Amateur SC 29.0 26.0 (36.0 RET) 31.0 36.0 RET 27.0 25.0 174.0 Over 210.0
33 Silver 1929 Peter Withrington Burghfield SC (36.0 DNC) 36.0 DNC 33.0 29.0 30.0 28.0 24.0 180.0 Well Past it 216.0
34 Silver 1968 Tim Craig Elton SCSilverOver 31.0 28.0 32.0 28.0 (36.0 RET) 32.0 31.0 182.0 Over 218.0
35 Silver 1905 Phil Halldron Downs SC 33.0 33.0 31.0 (34.0) 27.0 30.0 33.0 187.0 Over 221.0
comments powered by Disqus