X

Result Details

Event name: Grafham GP Slow @GJWDirectUK
Date: 30 December 2017
Type: Championship
Club: Grafham Water Sailing CLub
Classtype:Handicap , see more results
Rank Class Fleet SailNo Helm Crew Club R1 R2 R3 Nett Rating Total
1 GP14 Slow 14132 Fergus BARNHAM Andy HUNTER Snettisham Beach (66 DNC) 2 1 3 1133 69
2 Laser Slow 210020 Alistair GOODWIN Haversham SC 3 1 (4) 4 1115 8
3 Laser Radial Slow 208125 Joe SCURRAH Carsington SC 2 (16) 2 4 1145 20
4 GP14 Slow 13721 Nick DEVEREUX Geoff EDWARDS Budworth SC/ UPSPC 1 (5) 5 6 1133 11
5 Laser Slow 173126 Ben FLOWER Poly Steps Quay 4 (14) 3 7 1115 21
6 Challenger Slow 270 Graham HALL Rutland Sailing Club (8) 5 6 11 1150 19
7 Laser Radial Slow 195029 Ross WILLIAMS Grafham Water SC / QMSC 9 3 (12) 12 1145 24
8 RS Aero 7 Slow 1930 Paul BARTLETT Starcross YC 5 (21) 8 13 1071 34
9 GP14 Slow 14224 Pete GRAY Richard PEPPERDINE SHSC 7 7 (66 DNC) 14 1133 80
10 Laser Radial Slow 191871 Phil BEVAN Grafham Water Sailing Club (14) 6 9 15 1145 29
11 Solo Slow 5730 Vincent HOREY King George Sailing Club (24) 10 10 20 1150 44
12 Solo Slow 5737 Oliver DAVENPORT Redesmere SC 13 8 (16) 21 1150 37
13 420 Slow 55472 Ellie CLARK Elizabeth CATTERMOLE Grafham Water Sailing Club 7 15 (66 DNC) 22 1070 88
14 Challenger Slow 281 Jack ALDERDICE Rutland Sailing Club 11 (17) 13 24 1150 41
15 K1 Slow 138 Andrew SNELL ASA 12 (23) 14 26 1068 49
16 Comet Trio Slow 433 Adrian PADRO Tracie PADRO Shustoke (66 DNC) 20 7 27 1086 93
17 Laser Radial Slow 209929 Thomas WOODINGS Grafham Water SC / Carsington 19 9 (66 DNC) 28 1145 94
18 Challenger Slow 257 Valerie MILLWARD Rutland Sailing Club 10 (18) 18 28 1150 46
19 Laser 4.7 Slow 189083 Georgie ALTHAM Hunts SC 17 11 (66 DNC) 28 1210 94
20 Solo Slow 5705 Lawrence CREASER Hayling Island SC 16 12 (66 DNC) 28 1150 94
21 RS Aero 7 Slow 1637 Greg BARTLETT Starcross Yacht Club (34) 22 11 33 1071 67
22 Laser Radial Slow 194659 George SUNDERLAND Olton Mere Sailing Club 20 13 (66 DNC) 33 1145 99
23 GP14 Slow 13787 Keith STREET Hannah LIPTROT WHSC 15 (25) 19 34 1133 59
24 Lark Slow 2528 Stuart HDYON Jane SCOT-DAVIES Shustoke SC 21 (24) 17 38 1063 62
25 Laser Radial Slow 210098 William RUSSELL Paxton Lakes SC (30) 19 26 45 1145 75
26 Byte CI Slow 3078 Emma PEARSON Weston Sailing Club 22 (27) 23 45 1177 72
27 GP14 Slow 13713 Chris LOMAX TBA WHSC 18 28 (66 DNC) 46 1133 112
28 Laser Slow 177863 Tim MATTHEWS Grafham Water Sailing Club (27) 26 20 46 1115 73
29 Challenger Slow 188 Alex HOVDEN Papercourt Sailing Club 35 RTD (66 DNC) 15 50 1150 116
30 Lark Slow 2293 Gareth RUSSELL Aimee RUSSELL Paxton Lakes SC 26 (31) 24 50 1063 81
31 GP14 Slow 13870 Maciej MATYJASZCZUK Andy FERRINGTON Welsh Harp SC London 31 (33) 22 53 1133 86
32 Topaz Argo Slow 11421 Andrew Everitt Jason Dryden Grafham Water Sailing Club 29 (32) 25 54 1050 86
33 Enterprise Slow 22901 Paul YOUNG Alex HOMER Midland Sailing Club 25 29 (66 DNC) 54 1148 120
34 Topaz Xenon Slow 4974 Marcus SHAW Amie KING Girton SC (66 DNC) 34 21 55 1079 121
35 Solo Slow 5138 Patrick OVERS Paxton lakes 32 30 (66 DNC) 62 1150 128
36 Laser 4.7 Slow 206488 Charlotte ROCKETT Datchet Water SC 23 (66 DNC) 66 DNC 89 1210 155
37 Laser Radial Slow 204031 David CATTO Hunts SC 28 (66 DNC) 66 DNC 94 1145 160
38 Laser Slow 211320 Simon WIGMORE Grafham Water Sailing Club 33 (66 DNC) 66 DNC 99 1115 165
39 Laser Slow 153588 Peter ALLUM Banbury Sailing Club (66 DNC) 66 DNC 66 DNC 132 1115 198
39 Laser Slow 142408 Ben LONGSTAFF Grafham Water Sailing Club (66 DNC) 66 DNC 66 DNC 132 1115 198
39 Laser Slow 210914 Craig WILLIAMSON HISC/SHSC (66 DNC) 66 DNC 66 DNC 132 1115 198
39 Graduate Slow 2901 Hamilton ROAF Alistair ROAF CHIPSTEAD (66 DNC) 66 DNC 66 DNC 132 1129 198
39 Laser Slow 212134 Simon CHARLES Grafham Water Sailing Club (66 DNC) 66 DNC 66 DNC 132 1115 198
39 GP14 Slow 13326 Chris MARTIN Bradley EELES Midland SC (66 DNC) 66 DNC 66 DNC 132 1133 198
39 420 Slow 50468 Andy MARTIN Oliver DWIGHT Grafham Water Sailing Club (66 DNC) 66 DNC 66 DNC 132 1070 198
39 2000 Slow 2610 Tony BLEASEDALE Paul KING Girton sc (66 DNC) 66 DNC 66 DNC 132 1107 198
39 2000 Slow 22340 Matt WRIGHT Alexandra PEPPER Keyhaven (66 DNC) 66 DNC 66 DNC 132 1107 198
39 Laser 4.7 Slow 206715 Jack GRAHAM-TROLL Banbury Sailing Club/Royal Lymington Yac (66 DNC) 66 DNC 66 DNC 132 1210 198
39 Laser 4.7 Slow 194122 Tom WILLIAMSON IBRSC (66 DNC) 66 DNC 66 DNC 132 1210 198
39 Laser Radial Slow 172284 William SYMONDS Grafham Water Sailing Club (66 DNC) 66 DNC 66 DNC 132 1145 198
39 Laser Radial Slow 190859 Flynn DAVIES Burnham Sailing Club (66 DNC) 66 DNC 66 DNC 132 1145 198
39 Laser Radial Slow 123872 Penny WIESER Cam Sailing Club (66 DNC) 66 DNC 66 DNC 132 1145 198
39 RS Aero 5 Slow 2442 Jonathan BAILEY Hunts SC (66 DNC) 66 DNC 66 DNC 132 1120 198
39 RS Aero 5 Slow 1964 Alice LUCY Rutland (66 DNC) 66 DNC 66 DNC 132 1120 198
39 RS Aero 5 Slow 2225 John MCKEOWN Lancing SC (66 DNC) 66 DNC 66 DNC 132 1120 198
39 Solo Slow 5346 Brian MOLYNEUX Banbury (66 DNC) 66 DNC 66 DNC 132 1150 198
39 Streaker Slow 1982 Martin PENTY Beaver Sailing Club (66 DNC) 66 DNC 66 DNC 132 1151 198
39 Supernova Slow 706 Ed JOHNSON Girton Sailing Cub (66 DNC) 66 DNC 66 DNC 132 1075 198
39 RS Aero 7 Slow 1365 Dean HASSELL Hunts SC (66 DNC) 66 DNC 66 DNC 132 1071 198
39 RS Aero 7 Slow 2114 Hobson JOHN Notts County SC (66 DNC) 66 DNC 66 DNC 132 1071 198
39 RS Aero 7 Slow 1694 Nick NEVE Rutland (66 DNC) 66 DNC 66 DNC 132 1071 198
39 RS Vareo Slow 407 Luke FISHER Emberton Park SC (66 DNC) 66 DNC 66 DNC 132 1085 198
39 Solo Slow 5738 Ewan BIRKIN-WALLS Grafham Water Sailing Club (66 DNC) 66 DNC 66 DNC 132 1150 198
39 Solo Slow 5586 Ian WALTERS Grafham Water Sailing Club (66 DNC) 66 DNC 66 DNC 132 1150 198
39 Solo Slow 5649 Steven BISHOP Girton sailing club (66 DNC) 66 DNC 66 DNC 132 1150 198
comments powered by Disqus