X

Result Details

Event name: Laser 4.7 Open
Date: 12 November 2016
Type: Open
Club: Datchet Water Sailing Club Ltd
Classtype:LASER 4.7 , see more results
Rank SailNo Helm Club Nett M/F Prize Age Category Race 1 Race 2 Race 3 Race 4 Race 5 Race 6
1 209997 Matt BECK Bowmoor 10 15 J 1 1 2 1 9 5
2 206471 Kai WOLGRAM Llyn Brenig 19 12 J 4 7 5 5 3 2
3 203009 Alex SCHONROCK Parkstone YC 26 L 14 J 2 3 8 2 11 20
4 211012 Gordon COGAN SIVARAJAN Clyde Cruisingc 27 14 J 3 14 1 17 6 3
5 206298 Oliver STURLEY Parkstone YC 35 14 J 8 2 11 4 15 10
6 204004 Tom MITCHELL R LYM Y C 35 14 J 13 4 6 3 10 12
7 209415 Nick WELBOURN Hykeham SC 36 14 J 16 12 7 8 5 4
8 210232 Oliver PERKINS HISC 46 14 J 12 6 16 11 1 22
9 209416 Matthew LEARY Mumbles SC 50 15 J 14 11 12 28 12 1
10 186027 Drew BARNES Christchurch SC / Rlyc 60 14 J 7 8 17 10 29 18
11 196652 James PERCIVAL GWC / Nbyc 61 15 J 18 9 13 12 16 11
12 177865 James OAKLEY Waldringfield SC 70 14 J 28 20 10 23 4 13
13 204892 William CAIGER Sevenoaks School 76 14 J DNC44 DNC44 9 6 2 15
14 201697 Flo NICHOLLS Royal Lymington Y C / Assf 77 L 13 J 15 16 4 22 20 25
15 198313 Abigail CHILDERLEY Rorc-rsrnyc 80 L 13 J 22 10 20 9 23 19
16 209984 Duncan LLOYD EVANS NEW Quay YC 82 15 J 9 29 25 24 7 17
17 204536 Phoebe ROBERTS Pwllheli SC 83 L 15 J 25 28 27 16 8 7
18 184134 Elizabeth BEARDSALL Warsash SC / RLymYC 84 L 13 J 10 13 3 14 DNF44 DNC44
19 210403 Frances FOX Hill Head 85 L 15 J 11 30 18 26 14 16
20 210212 Connie STEVENS Burghfield SC 86 L 15 J 23 26 14 7 18 24
21 207802 Thomas PARKHURST Beaver SC 88 15 J 5 19 19 30 24 21
22 206488 Charlotte ROCKETT Barnt Green SC 89 L 14 J 17 27 21 21 22 8
23 107098 Charlie FLETCHER Oxford Salingc 101 15 J 33 25 28 25 17 6
24 173534 Cian ASHBY RLymYC 102 15 J 29 34 26 19 19 9
25 145895 David CALDER Burghfield 103 14 J 32 18 15 29 13 28
26 209995 Nathan LUMBARD Papercourt / Weir Wood 106 14 J 21 15 29 18 25 27
27 200646 Eve KENNEDY Parkstone YC 107 L 13 J 34 21 22 15 26 23
28 209932 Daniel WELLBOURN HESP Carsington SC 118 15 J 6 24 31 13 DNF44 DNC44
29 143700 Charles HANDLEY HISC / Royal Southern YC 130 15 J DNC44 DNC44 24 27 21 14
30 201641 Lewis COOP Leigh & Lowton SC 130 14 J 24 31 30 20 27 29
31 208711 Isabella DREWITT Royal Lymington YC 137 L 14 J 31 17 35 31 32 26
32 206191 Charlotte VIDELO Frensham Pond 147 L 13 J 19 35 32 33 28 DNC44
33 206331 William ROWLAND Hollingworth Lake Sc 156 13 J 35 33 23 35 OCS44 30
34 205768 Deborah HUGHES UTSC 164 L 16 Y 27 5 DNC44 DNC44 DNC44 DNC44
35 197310 Ellie MAYNARD WPNSA 170 L 15 J 37 36 33 37 30 34
36 64010 Emily FOSTER Goring Thames SC 170 L 15 J 36 38 34 34 35 31
37 203577 Jessica WOOD Cardiff Bay YC 176 L 14 J 38 37 36 36 34 33
38 179740 Oscar MASCUNAN MARGETTS OSC (oxford S Club) 180 15 J 40 39 39 39 31 32
39 198951 Arthur CONNOLLY GWSC 181 16 Y 26 23 DNC44 DNC44 DNC44 DNC44
40 161809 Joseph DORMER Queen Mary SC 182 13 J 41 DNF44 37 32 36 36
41 174943 Olivia CONDIE GTSC 183 L 15 J 39 40 38 38 33 35
42 211166 Zach LYTTLE Datchet 184 13 J 20 32 DNC44 DNC44 DNC44 DNC44
43 208896 James BROSNAN WREN Dabchicks S.c. 184 15 J 30 22 DNC44 DNC44 DNC44 DNC44
comments powered by Disqus