X

Result Details

Event name: RS400 End of Seasons
Date: 05 November 2016
Type: Championship
Club: Rutland Sailing Club
Classtype:RS400 , see more results
Rank Class SailNo Helm Crew Club Nett PY Race 1 05 Nov 2016 Race 2 05 11 2016 Race 3 Pursuit Total
1 RS400 1319 Stewart Robertson Sarah Robertson Royal Forth YC 6 1 (37 DNC) 1 4 43
2 RS400 1441 Paul Oakey Mark Oakey Portchester SC 10 2 2 (4) 6 14
3 RS400 1074 Russ Clark Penny Clark RNSA/Stokes Bay SC 13 (4) 1 2 10 17
4 RS400 1202 Sam Pickering Adam Whitehouse Chase SC 14 3 9 (37 DNC) 2 51
5 RS400 1454 Jon Heissig Nicky Griffin Llangorse SC 18 5 (7) 5 8 25
6 RS400 1432 Keith Bedborough Jules Thorne Dalgety Bay SC 25 (6) 3 6 16 31
7 RS400 847 Ian Martin Liam Alcock South Shields SC 29 (8) 4 3 22 37
8 RS400 1455 John MacKenzie Andy Box Dalgety Bay SC 34 (37 DNC) 6 16 12 71
9 RS400 904 Grant Blake Jessica Barker Oxford SC 40 10 (11) 10 20 51
10 RS400 1390 Andy Hatch Dan Hawkins QMSC 40 14 (15) 12 14 55
11 RS400 564 Jacob Ainsworth Kayleigh Roberts South Shields SC 43 (15) 10 7 26 58
12 RS400 1414 Caroline Whitehouse Jason McDonnell Bartley SC 44 7 5 (15) 32 59
13 RS400 1380 Jon Willars Ricky Bramaz Welton SC 46 13 (17) 9 24 63
14 RS400 1435 Matthew Sheahan Maria Stanley Netley SC 47 9 8 (11) 30 58
15 RS400 1192 Jack Munnelly Liam Vass Arun YC 52 11 (13) 13 28 65
16 RS400 1450 Nick Eaves Greg Pace Bartley SC 64 (16) 14 8 42 80
17 RS400 536 John Cunningham Nicola Cokayne Carsington SC 90 19 (37 DNC) 37 DNC 34 127
18 RS400 1265 Colin Davies Naomi Moran Aberdeen & Stonehaven YC 91 18 (37 DNC) 37 DNC 36 128
19 RS400 1452 Howard Eeles Gareth Blakemore Bartley SC 92 (37 DNC) 37 DNC 37 DNC 18 129
20 RS400 932 Jonathan Lye Amelia Hughes Notts County SC 98 12 12 (14) 74 DNC 112
21 RS400 612 Brendan Lynch Ross Malloy Port Edgar YC 112 (37 DNC) 37 DNC 37 DNC 38 149
22 RS400 527 Andy Powell Jon Costin Warsash SC 114 (37 DNF) 37 DNF 37 DNC 40 151
23 RS400 550 Murray Leiper Ceri Knapgate Carsington SC 118 (37 DNC) 37 DNC 37 DNC 44 155
24 RS400 768 Angus Marshall Imogen Barnett Dalgety Bay SC 127 (37 DNF) 16 37 DNC 74 DNC 164
25 RS400 1251 Howard Fairbrother Louise Fairbrother QMSC 128 17 (37 DNC) 37 DNC 74 DNC 165
26 RS400 1228 Andrew Johnson Simon Plant Grafham Water SC 131 20 (37 DNC) 37 DNC 74 DNC 168
27 RS400 1289 Jack Thomas-Hunt Oliver Edwards Carsington SC 148 (37 RET) 37 DNC 37 DNC 74 DNC 185
27 RS400 866 Paul Reynolds Cathy Reynolds Notts County SC 148 (37 DNC) 37 DNC 37 DNC 74 DNC 185
27 RS400 971 Tom Haslam Karen Baldwin Notts County SC 148 (37 DNC) 37 DNC 37 DNC 74 DNC 185
27 RS400 1161 Ben Robertson Jenny Douglas QMSC 148 (37 DNC) 37 DNC 37 DNC 74 DNC 185
27 RS400 1383 Phil Robinson Dave Pears Carsington SC 148 (37 DNF) 37 DNF 37 DNC 74 DNC 185
27 RS400 1342 Max Tosetti Anna Wallin QMSC 148 (37 DNC) 37 DNC 37 DNC 74 DNC 185
27 RS400 1131 Ben Williamson Kenny Keagan Welton SC 148 (37 DNC) 37 DNC 37 DNC 74 DNC 185
27 RS400 693 Tim Cresswell Paul Hickman Carsington SC 148 (37 DNC) 37 DNC 37 DNC 74 DNC 185
27 RS400 1287 Sean Cleary Annalise Nixon Oxford SC 148 (37 DNC) 37 DNC 37 DNC 74 DNC 185
27 RS400 339 Francisco Lobato Teresa Lobato QMSC 148 (37 DNC) 37 DNC 37 DNC 74 DNC 185
comments powered by Disqus