X

Result Details

Event name: MUSTO Nationals @mustoskiff
Date: 06 August 2016
Type: Nationals
Club: Largo Bay Sailing Club
Classtype:MUSTO SKIFF , see more results
Rank Fleet SailNo Helm Club R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 Age Pts
1 Gold 372 Alex Knight Castle Cove SC 2 4 6 11 12 2 2 6 Senior 33
2 Gold 302 Dan Kilsby Stokes Bay SC 3 6 19 5 15 3 7 2 Senior 41
3 Gold 527 Dan Trotter Derwent Reservoir SC 1 5 5 1 9 15 8 20 Senior 44
4 Gold 546 Ian Trotter Derwent Reservoir SC 6 2 4 6 13 13 3 12 Master 46
5 Gold 502 Fynn Sterritt Loch Morlich SC 10 14 2 7 2 5 18 7 Senior 47
6 Gold 520 Dave Poston Datchet Water SC 14 1 1 12 5 7 14 27 Senior 54
7 Gold 539 Neil Ashby Bewl Valley SC 8 3 9 3 17 8 10 13 Senior 54
8 Gold 526 Jonathan Shelley Aberdeen & Stonehaven YC 4 11 10 16 1 28 9 18 Senior 69
9 Gold 487 Ben Schooling Stokes Bay SC 9 15 3 8 18 12 43 4 Senior 69
10 Gold 409 Andy Tarboton Henley Midmar YC 17 17 8 2 20 14 5 9 Senior 72
11 Gold 444 Jamie Hilton Datchet Water SC 19 7 13 4 10 17 6 21 Senior 76
12 Gold 482 Matthew Holden Locks SC 18 8 15 18 4 1 15 19 Senior 79
13 Silver 538 Paul Molesworth Stokes Bay SC 13 27 11 19 8 11 17 11 Senior 90
14 Silver 394 Nigel Wallbank Lymington Town SC 20 13 17 17 24 16 13 3 Grand Master 99
15 Silver 334 Richard Bone Bough Beech SC 15 19 12 13 19 50 19 10 Senior 107
16 Gold 547 Sergei Samus Datchet Water SC 11 12 22 15 14 20 22 14 Master 108
17 Silver 384 Stuart Keegan Derwent Reservoir SC 30 16 7 24 25 9 12 17 Senior 110
18 Silver 474 Alastair Conn Derwent Reservoir SC 7 41 38 38 6 6 16 1 Senior 112
19 Silver 367 Neil Wilson Holy Loch SC 5 22 27 20 11 21 31 24 Master 130
20 Silver 414 Jon Simpson Blackwater SC 21 18 38 10 7 10 43 50 Senior 147
21 Silver 470 Nicolas Duchoud Walansee SC 23 23 16 22 40 50 1 30 Senior 155
22 Bronze 375 Josh Belban Stokes Bay/Bolton 46 29 38 29 16 18 25 8 Youth 163
23 Silver 542 Ron Barnes Thorpe Bay SC 32 10 20 21 28 19 33 38 Grand Master 163
24 Silver 483 John Evans Derwent Reservoir SC 26 20 38 14 26 28 35 23 Grand Master 172
25 Silver 535 David Annan Grafham Watwr SC 35 24 18 27 21 50 24 31 Senior 180
26 Silver 479 Yaroslav Petrov SC 28 30 21 50 23 23 28 28 Senior 181
27 Gold 303 Richard Evans Felixstowe Ferry SC 22 9 14 9 40 50 50 50 Senior 194
28 Bronze 138 Dan Dixon Blackwater SC 46 50 50 23 3 4 30 42 Senior 198
29 Bronze 374 Alistair Kerr Aberdeen & Stonehaven YC 31 32 38 26 40 50 11 22 Senior 200
30 Silver 128 Christopher Morgan Dalgety Bay SC 29 26 23 32 40 50 27 25 Senior 202
31 Silver 255 Andrew Scott Dalgety Bay SC 25 34 26 38 29 25 37 35 Senior 211
32 Bronze 333 Tim Chapman Rutland Water SC 46 50 50 28 22 22 26 26 Grand Master 220
33 Gold 544 Richard Perkins Musto Skiff Class 12 41 50 50 50 50 4 15 Master 222
34 Bronze 94 Erik Borresen CSF 46 36 30 30 27 24 39 36 Senior 222
35 Silver 432 Chris Turner Lyme Regis SC 16 25 25 50 50 50 20 42 Senior 228
36 Bronze 248 Mark Haine Prestwick SC 24 28 50 25 40 50 29 39 Senior 235
37 Bronze 376 David Rickard Datchet Water SC 46 31 24 50 50 50 32 5 Grand Master 238
38 Silver 500 Tom Conway Derwent Reservoir SC 36 21 29 50 50 50 34 33 Master 253
39 Bronze 294 Ian Baillie Dalgety Bay SC 34 41 50 33 40 50 21 34 Master 253
40 Bronze 536 Kevin Holliday Chanonry Sailing Club 33 33 28 31 40 50 50 50 Master 265
41 Bronze 61 Nicholas MacWhirter Locks SC 46 41 38 38 40 50 38 37 Grand Master 278
42 Bronze 521 Iain Morton Chanonry Sailing Club 46 50 50 50 50 50 23 16 Grand Master 285
43 Bronze 556 Steve Robson Derwent Reservoir SC 27 35 38 50 40 50 50 50 Senior 290
44 Bronze 446 Benjamin George Lymington Town SC 46 50 50 38 50 50 36 29 Senior 299
45 Bronze 254 Alistair Reid Largo Bay SC 46 50 50 50 50 50 43 32 Grand Master 321
46 Bronze 419 Richard Smith Wilsonian SC 46 50 50 50 40 50 50 50 Master 336
47 Bronze 449 Ian Renilson Dalgety Bay SC 46 50 50 50 50 50 50 50 Grand Master 346
48 Bronze 64 Peter Mackin Stokes Bay SC 50 50 50 50 50 50 50 50 Youth 350
48 Bronze 143 Charles Chandler Ullswater SC 50 50 50 50 50 50 50 50 Senior 350
comments powered by Disqus