X

Result Details

Event name: GP14 Inlands
Date: 21 May 2016
Type: Open
Club: Bala Sailing Club
Classtype:GP14 , see more results
Rank Fleet SailNo Helm Crew Club R1 R2 R3 R4 R5 Pts
1 Gold 13417 Mike Senior Liz Senior South Staffs SC 3 3 2 4 -12 12
2 Gold 14186 Nick Devereux Geoff Edwards Budworth SC 5 5 4 -6 1 15
3 Gold 14021 Ian Willis Keith Dutton South Staffs SC 6 1 -10 8 2 17
4 Gold 14145 Andy Smith Phil Hodgkins Bassenthwaite SC 11 4 -12 1 8 24
5 Gold 14121 Andrew Clewer Mark Taylor Poole YC 1 2 1 (DSQ) 21 25
6 Gold 14118 Richard Instone Jim Toothill Blithfield SC 2 7 6 -14 10 25
7 Silver 14195 Jonathon Carter Gareth Wilkinson Chelmarsh SC 4 13 5 3 -16 25
8 Gold 14174 Ross Kearney Stephen Graham South Staffs SC/ Northampton SC 12 (DSQ) 3 5 11 31
9 Silver 13375 Armstrong Innes Tom Bennett Burwain SC 8 12 -14 12 3 35
10 Gold 13838 Justin Smith Sarah O Neill Derwent ReservoirSC/ 7 8 9 -23 13 37
11 Silver 14151 Stephen Cooper Chris Lomax Welsh Harp SC 15 10 11 -16 4 40
12 Gold 14090 Neal Gibson Geoff Phillips Redoubt SC 9 15 7 11 (DNC) 42
13 Gold 14135 Paul Owen Darren Heath South Staffs SC 13 9 16 (DNC) 9 47
14 Gold 13555 Stephen Graham George Graham Burwain SC 17 -21 8 9 15 49
15 Silver 14109 Greg Thomas Joel James Southport SC 19 6 24 2 (DNC) 51
16 Silver 14167 Toby Taylor Chris Cook South Staffs SC -18 16 13 17 5 51
17 Gold 14166 Richard Ham Simon Redhead Tollesbury SC/ Poole YC 10 -20 17 18 6 51
18 Silver 13721 Sarah Jarman Ellie Devereux Lymington SC /Budworth SC -22 14 15 7 18 54
19 Silver 14050 Frank Nickless Andy Jeffrey Chase SC/ Dovey YC 16 17 -18 10 17 60
20 Silver 13732 Hugh Devereux Malcolm Bird Budworth SC 14 11 23 -24 14 62
21 Silver 13526 Peter Dewhurst James Dewhurst Burwain SC 20 19 -26 20 7 66
22 Bronze 13777 John Toone Catherine Toone Chelmarsh SC -26 18 25 13 23 79
23 Bronze 13819 Duncan Greenhalph Andy Wadsworth Bassenthwaite SC/ Welsh Harp SC -28 23 20 22 19 84
24 Silver 14051 Chris Beddow Michelle Evans South Staffs SC 23 24 22 19 -28 88
25 Bronze 13716 Mark Blackham Rob Slack Chase SC 24 22 -27 25 20 91
26 Silver 13316 James Ward Richard Whitehill Papercourt S C 21 27 19 26 (DNC) 93
27 Bronze 13727 Tim Davies Mark Collingwood Chelmarsh SC (RAF) 29 21 21 22 93
28 Bronze 14057 Ann Penny Julie Courtney Derwent Res SC/ Bolton SC -31 30 29 15 27 101
29 Bronze 13705 Nick Brandon Lisa Carpenter South Staffs SC 25 26 -31 30 24 105
30 Bronze 14018 David Morgan Richard Hodgkins South Staffs Sailing Club -29 25 28 27 25 105
31 Bronze 13978 Martin Stanley Martin Kent West Kirby SC 30 (DNF) 32 28 26 116
32 Silver 14007 Andrew Thomas Martin McKettrick Southport SC 27 28 30 (DSQ) DNC 120
33 Bronze 13607 Rowland Boffey Brian Waymont South Staffs SC (DNC) 31 33 29 29 122
34 Bronze 13933 Zena Martin Kaye Tickle Bolton SC (DNF) DNC DNC DNC DNC 140
comments powered by Disqus