X

Result Details

Event name: GP14 Midlands
Date: 28 March 2015
Type:
Club: Chase Sailing Club
Classtype:GP14 , see more results
Rank Fleet SailNo Helm Crew Club R1 R2 R3 R4 R5 Pts
1 Gold 14155 Graham Flynn Adan Froggatt Chase SC 1 -4 2 1 2 6
2 Gold 14132 Sam Watson And Hunter South Staffs / Nantwich 2 2 -5 2 1 7
3 Gold 14110 Dave Young Ollie Goodhead South Staffs SC (DNF) 5 4 6 5 20
4 Gold 14118 Richard Instone Jim Toothill Blithfield SC 8 3 10 3 (DNF) 24
5 Gold 978 Peter Jaques Peter Tate Chase SC 6 6 -8 8 4 24
6 Sliver 14011 Eden Hyland Josh Hyland Chase SC 4 (DNF) 15 7 3 29
7 Sliver 13716 Ben Pickering Alex Berry Chase SC 10 -12 6 10 6 32
8 Gold 14021 Ian Willis Keith Dutton South Staffs SC 11 7 11 5 (DNF) 34
9 Gold 14097 Mark Fleming Seonaid Young South Staffs SC 5 9 12 9 (DNF) 35
10 Gold 14158 Shane Mac Carthy Andy Thompson Graystone SC 3 1 1 (DNC) DNC 38
11 Sliver 13407 Neal Gibson Geoff Phillips Staunton Harold 9 10 13 11 (DNF) 43
12 Gold 14135 Paul Owen Sam Pickering South Staffs / Chase 16 8 9 14 (DNF) 47
13 Sliver 14119 Megan Hickin Mike Senior South Staffs SC RED RED 3 13 (DNF) 48.6
14 Bronze 14160 Will Hawkins Sam Thomson South Staffs SC 7 16 14 12 (DNF) 49
15 Bronze 14072 Darrell Sleep Charles Saunders Staunton Harold 13 11 18 15 (DNF) 57
16 Gold 14163 Justin Jones Julie Hickin / Chris Anderson South Staffs SC (DNF) 14 7 4 DNF 58
17 Bronze 13784 Nicky Robinson John Robinson Staunton Harold 15 15 16 16 (DNF) 62
18 Sliver 14032 Neil Davies Nathan King Chase SC 14 20 17 18 (DNF) 69
19 Bronze 13748 Stuart Berry Jim Griffin Aldridge SC 18 17 22 19 (DNF) 76
20 Bronze 13705 Nick Brandon Vicky Ford South Staffs SC 17 19 20 20 (DNF) 76
21 Sliver 14051 Chris Beddow Chris Cook South Staffs SC (DNF) 13 19 17 DNF 82
22 Bronze 13276 Adam Vaughan Philip Pethybridge DRSC 20 18 21 (DNF) DNF 92
23 Bronze 14153 Phil Barnfield Tim Crossley South Staffs SC 21 21 (DNF) DNF DNF 108
24 Sliver 14166 Richard Ham Steve Browne Tollesbury SC 12 (DNF) DNF DNF DNF 111
25 Bronze 13819 Duncan Greenhalgh Colin Quint Derwent Reservoir SC 19 (DNF) DNC DNF DNF 118
26 Bronze 14026 Alex Walton Ellie Williams Chase SC (DNC) DNC DNC DNF DNC 132
27 Bronze 14111 Steve Turner Chris Allsop Chase SC (DNC) DNC DNC DNC DNC 132
28 Bronze 14167 Toby Taylor Lisa Carpenter South Staffs SC (DNF) DNF DNC DNF DNF 132
29 Sliver 14082 Steve Bennett Jack Bennett Shustoke (DNF) DNF DNC DNF DNF 132
30 Bronze 13176 Pat McVey Mike McVey RWYC (DNF) DNF DNC DNF DNF 132
31 Sliver 14082 Steve Bennett Jack Bennett Shustoke (DNF) DNF DNC DNF DNF 132
32 Bronze 13727 Tim Davies Mark Collingwood Chelmarsh SC (DNF) DNF DNC DNF DNF 132
comments powered by Disqus