X

Result Details

Event name: RS Feva Nationals - Gold
Date: 24 May 2014
Type: Nationals
Club: WPNSA
Classtype:RS FEVA , see more results
Rank Helm Crew Club Nett Total
1 Harvey MARTIN Bobby HEWITT Ogston SC/Leigh & Lowton 9 64
2 James HAMMETT Ben TODD Hayling Island SC 17 35
3 Will TAYLOR Matt TAYLOR Stour SC/Alton Water SC 17 31
4 Willemijn OFFERMAN Manus OFFERMAN Wva Vinkeveen, Holland 22 51
5 Piers E D NICHOLLS Freddie PETERS Hayling Island SC 26 58.5
6 Steve TYLECOTE Ben TYLECOTE Rutland SC 27 62
7 Harry BARKER Josh BECK Bowmoor SC 32 98
8 Greg KELLY George CATCHPOLE Waveney & Oulton Broad YC 44 92
9 Hannah BRISTOW Madeleine BRISTOW Leigh & Lowton SC 44 85
10 Kathryn HUTTON- Matthew JAYASEKARA Burnham SC 45.5 94.5
11 Arran HOLMAN Angus KENP Poole YC 53 128
12 Edward NORBURY Charlie HUTCHINGS Warsash SC 55 125
13 Ellie WALTON Alicia CAMPBELL Hayling Island SC 57 129
14 Daniel LEWIS Elliott MARSHALL Draycote Water SC 62 118
15 Tom DUTILH Max BRUIJN Royal Maas YC Rotterdam 62 109
16 Fin ARMSTRONG Dan ARMSTRONG Royal Torbay YC 66 115
17 Simonas JARSOVAS Gabriele PETRAITYTE Nacionaline Buriavimo 66.5 170.5
18 Dan DISCOMBE Dom LEWIS Tonbridge School 71 160
19 Ties VAN DER STROOM Gijs DUTILH Royal Maas YC Rotterdam 79 132
20 Iain BIRD Jake HARDMAN Hayling Island SC/Porchester 84 131
21 George TARDREW Sam LYTHGOE Sea Cadets 86 145
22 Matthew CAIGER Helen JONES Sevenoaks YC/Burnham SC 92 179
23 Jessie MAIN Poppy GILKS Queen Mary SC 97 175
24 Ellen MORLEY Niamh DAVIES Burnham SC 110.5 184.5
25 Rex FARRANT Henry WHITE Bewl Valley SC 112 201
26 Rory ODELL Josh BONSEY Northampton SC 112 187
27 Matthew LECKIE Izzi BRISTOW Leigh & Lowton SC 113 178
28 Lily STREATFEILD Lottie NEVE Rutland SC/Oakham School 114 187
29 Aimee O'BRIEN Jess JARMAN Warsash SC 115 188
30 Jack LEWIS Lucas MARSHALL Draycote Water SC 118
31 Miles JONES Tom NOTTINGHAM 121 203
32 William CUNLIFFE James CUNLIFFE Royal Torbay YC 124
33 Will ROBINSON Alexander FROST Rutland 125
34 Josh BONIFACE Jake CARPENTER Hayling Island SC 128
35 Josh HAYNES Dom COTTERILL Bowmoor SC 129 220
36 Ben BATCHELOR Erin MURPHY Isle of Man YC 132 219
37 Michael DENNIS Louis GIBBS Chew Valley SC 133 226
38 Hannah TUCKER Deborah HUGHES Upper Thames SC 133 219
39 Charlotte ORMAROD Henry JAMESON Hayling Island SC 133 198
40 Charles ELLIOTT Harry COWELL Royal Southern YC 142 223
41 Huw NUNN David NUNN Bowmoor SC 145 220
42 Will SPURWAY Ed CONLAN Bowmoor SC 153 244
43 Bradley DUFFY Charlie JEYNES Rutland SC 158 249
44 Oscar WRIGHT John JONES Tonbridge School 162 247
45 Ffinlo WRIGHT Robert HARDING Isle of Man YC 164 259
46 Flossie TANNER Ollie PERRY Silver Wing SC 167 263
47 Charlie BLAZEBY Harry BAKER 173 257
48 Cristian EDMONDS Jess HARDING 191
49 Lewis BROWN Gregory BROWN 197 297
50 Bernard VISSER Charles COX 210 308
51 Matthew COMFORT Charlie TORDOFF- 223 325
comments powered by Disqus