X

Result Details

Event name: GP14 Inlands
Date: 03 May 2014
Type: Inlands
Club: Derwent Reservoir Sailing Club
Classtype:GP14 , see more results
Rank Fleet SailNo Helm Crew Club R1 R2 R3 R4 R5 R6 Nett Total
1 Gold 14023 Ian Dobson Andy Tunniclife RWYC 1.0 1.0 1.0 (3.0) 1.0 1.0 5.0 8.0
2 Gold 14132 Sam Watson Andy Hunter Nantwich/South Staffs 2.0 (3.0) 2.0 2.0 2.0 2.0 10.0 13.0
3 Gold 14118 Richard Instone Jim Toothil Blithfield SC 3.0 2.0 4.0 6.0 3.0 (25.0 DNF) 18.0 43.0
4 Gold 14145 Adam Parry Phil Hodgkins RYA 8.0 5.0 3.0 1.0 (9.0) 3.0 20.0 29.0
5 Gold 13946 Eleanor Davies Adam McGovern South Staffs/Hollingworth 6.0 4.0 5.0 (7.0) 6.0 5.0 26.0 33.0
6 Gold 13838 Justin Smith Sarah Davis Derwent Reservoir SC (9.0) 6.0 7.0 5.0 5.0 6.0 29.0 38.0
7 Silver 13407 Neal Gibson Geoff Phillips Redoubt SC 5.0 (12.0) 6.0 4.0 4.0 11.0 30.0 42.0
8 Silver 14097 Mark Fleming Seonaid Young South Staffs SC 4.0 7.0 9.0 (10.0) 8.0 4.0 32.0 42.0
9 Gold 14063 Martin Brennan Oliver Whitehead Hollingworth SC (11.0) 8.0 8.0 9.0 7.0 7.0 39.0 50.0
10 Silver 14030 Colin Midgley Sally Ong Derwent Reservoir SC 13.0 11.0 10.0 (15.0) 11.0 8.0 53.0 68.0
11 Silver 14119 Megan Hicklin Hayley Ramadhar South Staffs SC 12.0 (15.0) 11.0 8.0 14.0 10.0 55.0 70.0
12 Silver 14051 Chris Beddow Chris Cook South Staffs SC 10.0 10.0 12.0 11.0 12.0 (13.0) 55.0 68.0
13 Silver 14091 Lee Thomas Laura Richardson Southport SC 7.0 9.0 (25.0 DNS) 25.0 DNS 10.0 9.0 60.0 85.0
14 Bronze 13124 Donald Gillies Stephen Davison Castle Semple SC 15.0 14.0 (17.0) 14.0 13.0 12.0 68.0 85.0
15 Silver 14000 Paul O'Neill Stephen Browne Castle Semple SC 14.0 13.0 15.0 (17.0) 15.0 14.0 71.0 88.0
16 Bronze 13727 Tim Davies Mark Collingwood Chelmarsh SC (20.0) 17.0 13.0 16.0 16.0 17.0 79.0 99.0
17 Bronze 14057 Ann Penny Duncan Greenhalgh Derwent Reservoir SC 17.0 (25.0 DNF) 14.0 12.0 25.0 OCS 15.0 83.0 108.0
18 Silver 13794 Nick Brandon Vicky Ford South Staffs SC 19.0 (20.0) 16.0 13.0 17.0 19.0 84.0 104.0
19 Classic/Vintage 4615 Stephen Parry Dorothea Debus York Railway Institute SC 18.0 19.0 18.0 18.0 20.0 (25.0 DNF) 93.0 118.0
20 Bronze 14056 Arthur Logan Fiona Logan Castle Semple SC (21.0) 18.0 19.0 19.0 19.0 20.0 95.0 116.0
21 Bronze 13273 Adam Vaughan Philip Pethybridge Derwent Reservoir SC 22.0 16.0 (25.0 DNS) 25.0 DNS 18.0 16.0 97.0 122.0
22 Silver 14139 Derek Fleming Cobby Johnson South Staffs SC 16.0 (25.0 DNF) 25.0 DNS 25.0 DNS 25.0 DNS 18.0 109.0 134.0
23 Bronze 28 Stewart Elder Hollowell SC 23.0 (25.0 DNS) 20.0 25.0 DNF 22.0 22.0 112.0 137.0
24 Bronze 7 Gareth Morris Peter James Gresford SC 24.0 21.0 (25.0 DNS) 25.0 DNS 21.0 21.0 112.0 137.0
comments powered by Disqus